Bir kış günüydü… Akşam saatlerinde Gümüşlük’ten dönerken yemek yiyecek bir yer arıyoruz derken, karanlıklar içindeki yol kenarında karşıladı bizi… Bu mevsimde, hele de güneşin kendini evine çektiği bu saatlerde Bodrum ıssızlaşır, sessizliğe gömülür, bir sakinlik sarıp sarmalar yarımadayı… Bu ıssız anlardan birinde yoldan geçerken fark ettiğimiz şöminenin, insana yaşam belirtileri veren ışığı sayesinde tanıştık “Keyifli” ile. O gün bu gündür yazın canlı ve zeytin ağaçlarının arasından sızan güneşinde ayrı, kışın derin ama huzurlu sessizliğinde ayrı keyif vermeye, evimizde hissettirmeye devam etti Keyifli.

İşte bu sebepledir ki evlerinin kapılarını misafirlerine açmışçasına içten, samimi ve doğal bir karşılama sunan, güler yüzleriyle aile huzurlarını bizlere akıtıp, evimizin bahçesinde, kendi soframızda hissettiren, Bodrum’un denizin ötelerindeki doğallığını ve bakirliğini de tatma fırsatı veren, tanıştığımızdan bu yana keyifli anılar, anlar biriktirdiğimiz “Keyifli” ve ailesini sizlerle de paylaşmak istedim.
Bodrum’u bilenler bilir. Sürpriz an ve mekanlarla doludur. Yarımadanın orasından burasına gidip gelirken kimsenin bilmediği ya da bahsetmediği onlarca sefer o yoldan geçseniz de, ancak şimdi sürpriz bir biçimde dikkatinizi çeken, kuytu köşelere yerleşmiş, kendince yaşam alanları yaratmış mekanlarla doludur Bodrum.

Özel, samimi, özgün, insana insanca hizmetler sunulan mekanlar… İşte Keyifli de bu özel mekanlardan biri.

Gümüşlük’ten, Dereköy yolundan Turgutreis’e giderken sağda, Bodrum Turgutreis yönünde Akyarlar sapağını geçtikten 1 km sonra, sağa Gümüşlük yoluna saptığınızda, sol kolunuzun üzerinde ahşap tabelası ile dikkatinizi çeker. Çok büyük ihtimalle Badem (Keyifli’nin sevimli köpeği) havlamalarla ve küçük Demir (Ferah Hanım ve Hakan Bey’in 2 yaşındaki oğulları) çığlıklarla karşılayacaktır sizi.