annelere tavsiyeler

anneler için pratik bilgiler annelere tavsiyeler annelerin işini kolaylaştırmak için öneriler anneliği kolaylaştıralım anne tavsiyeleri


Annelerin hayatları, hele ki çocukları tam oyun çağındaysa çok zordur. Gündelik hayatı yöneten annelerimiz hem ev işleri, hem mutfak hem de ne yapacağı belli olmayan çocuklarla başetmekle geçer. Tecrübeli annelerimizden diğer annelerimize farklı pratik öneriler toparladık. Çocuğa nasıl bakmalı, tüm ev işlerinin altından nasıl kalkılır, evde çocuk için ne gibi güvenlik önlemleri almalı, çocuğa ne kadar nerede özgürlük tanınmalı… Annelerin gündelik hayatlarından kesitler bulacakları, hayatlarını kolaylaştıracak farklı, orjinal öneriler;

1- Japon yapıştırıcısı olarak bildiğimiz güçlü yapıştırıcıları kolay ulaşılabilir bir yerde bırakmayın; hatta mümkünse evde hiç bulundurmayın.

2- Keskin ya da ucu sivri gereçleri evde bulundurmayın ya da kilitli bir dolapta tutun.

3- Küçük çocuğunuza, sadece bir kerelik bile olsa telefonunuzla oynamasına izin vermeyin.

4- Asla Google’ı hastalıkların teşhisi için kullanmayın. Elbette bilgi alabilirsiniz ama, teşhis koymak szin işiniz olmamalı.

5- Japon pazarı olarak adlandırılan ucuz ürün dükkanları ya da her şeyin 1 lira olduğu mağazalardan alacağınız oyuncak size hüsran, acı ve pişmanlık olarak geri dönecektir. Çünkü buralardaki oyuncaklar çocukların güvenlikleri dikkate alınarak üretilmemiştir.

6- Uzun süre sonra bez kullanma durumu sona erdiyse yanınızda mutlaka kurulama bezi ve ıslak mendil bulundurun.

7- Yeri değerlendirme açısından başka bir şansınız varsa, ranza almayın.