Artistik Bebek Pozları9 aylık bir hamilelik sürecinden sonra sağlıklı bir bebek sahibi olmak tüm anne adayları için sabırsızlıkla beklenen bir durum. Dünyada bir anne için bundan daha mutluluk verici bir şey olamaz.Fakat nasıl ki hamilelik sürecinde zaman zaman sorunlu dönemler yaşandı işte bebek doğduktan sonra da bir takım sorunların ve bilinmeyenlerin olması olasıdır. Bir anne bebeğini büyütürken her zaman her şey istediği gibi gitmeyebilir. Bebek büyütmek de aslında zevkli ve bir o kadar da zorlu bir süreçtir.

Bir annenin bu zorlu süreçle kolay baş edebilmesinin anahtar noktalarından birisi de bebeğini iyi tanıyabilmesidir. Bunun için bebek doğmadan önce bebek bakımı, gelişimi ve sağlığı konularında çeşitli kaynaklardan bilgi edinmek gerekir. Kitaplar, anne-baba kursu, tecrübeli insanlar, aile yakınları v.b. kaynaklar annenin bu konudaki bilgi eksikliğini giderecektir.Bebeği iyi tanımak önemli çünkü bir annenin her zaman yanında kendine yardım edecek, neyi nasıl yağacağını belirtecek birileri olmayacak.

Çoğu zaman belki bebeğiyle yalnız kalacak. İşte bu durumlarda bir annenin bebeğin ihtiyaçlarına cevap verebilmesi gerekiyor. Bunun için de bebeğinizi iyi tanıması gerekiyor.Bebek ne zaman acıkır, günde kaç defa yemek yiyor, acıkınca ne yapıyor, bebek neden ağlıyor, bir rahatsızlığı varsa ne yapmalı, rahatsız olduğu nasıl anlaşılır, altını kirlettiği zaman nasıl davranır v.b. gibi konuları bilmeli ve bebeğine iyi bir bakım sağlamalıdır. Bu süreçte elbette ki özellikle ilk kez anne olan bir kişiden üstün performans beklemek haksızlık olur.