bebeklerde saç bakımı

bebeklerde saç bakımı bebeklerin saçı nasıl taranır bebeğin saçına nasıl bakım uygulanır bebek saçı


Annelerimizin görevleri saymakla bitmiyor. Ama biliyoruz ki bebekleriyle uğraşmak, bebeğinin tüm bakımını üstlenmek tüm annelerin en büyük eğlencesidir. Kız annelerinin özellikle hayal ettikleri saç bakımını erkek annelerimizde mutlaka uygulamalıdır. Saç bakımı ilk aylarda bebeğin başında oluşabilecek konakları önlerken sonraki aylarda daha güçlü saçlara kavuşmayı sağlar. Bebeğinizin saçlarını tararken ve bakımı esnasından nelere dikkat etmeniz gerekir?

1. Bebeğinizin saçlarınızı tarayacağınız fırçanın yumuşak kıllı olmasına dikkat edin. Eğer tarak kullanacaksanız dişleri kısa olmalıdır. Aksi halde bebeğinizin saç derisine zarar verebilirsiniz. Eğer bebeğinizin saçları çoksa veya kıvırcıksa tarak kullanın. Aksi halde fırçayı deneyebilirsiniz. Bebeklere özel tarak model ve fiyatlarını sizin için TARAKLAR sayfamızda araştırdık..!

2. Saçlarını nazikçe saç diplerinden uçlarına doğru tarayın.

3. Eğer çok veya kıvırcık saçları varsa saçlarını iki bölüme ayırarak tarayabilirsiniz. Önce boyun kısmına yakın saçlarını tarayın.

4. Bebeğinizin henüz çok fazla saçı olmasa bile saçlarınızda konak oluşumunu önlemek için her banyoda saçlarını bebe şampuanıyla köpürtün ve iyice yıkayın. Şampuan sonrası saçına bebek yağı veya saç kremi uygulayın. Sonra yine iyice yıkayarak durulayın.