Bebeğe Banyo Yaptırmak

Bebeğinizin ilk banyosu doğumundan kısa bir süre sonra bir hemşire tarafından yapılmış olabilir. Bebeğinizi ilk defa siz yıkayacağınız zaman, hem bebeği tutup hem de yıkamaya çalışmak biraz sinir bozucu bir deneyim olabilir.

Bebeğinizin yıkanması konusunda ipuçlarımıza bakınız.Enfeksiyonları önleyebilmek için göbek bağı bölgesinin mümkün olduğunca kuru tutulmasına özen gösterin. Doktorunuza veya hemşirenize, göbek bağının doğal olarak düşeceği yaklaşık onuncu güne kadar nasıl bir bakım gerektiğini sorun.Bebeğe banyo yaptırmak bebeğinizle geçireceğiniz günün en eğlenceli ve rahatlatıcı zamanlarından biridir. Bebeğiniz ilk doğduğunda, özel bir bebek banyosu kullanmak veya basit bir çamaşır leğeni kullanmak kolay olacaktır.

Bebeğinizi beraberinizde duşa veya banyoya da alabilirsiniz.  Büyük bebekler ve emeklemeye başlayan çocuklar su ile oynamayı severler ve banyo zamanı günün sonunda özel bir oyun oynamak için mükemmel bir yoldur.Bir eğlence ve rahatlama zamanı olarak banyo zamanının belirlenmesi hem bebek hem de ebeveynler için önemlidir.

Banyo zamanı günün sonunu gösterebilir ve rahat bir gece uykusunu sağlamanın müemmel bir yoludur.

  •         Dinlendirici Bir Banyo Dinlendirici Bir Uykuyu Beraberinde GetirirBebekler ve emekleyen çocuklar sıcak bir banyoda bulunma hissinin zevkini ve sizin gözetiminizi çok severler. Uykucu yeni doğanlar için de güne uyanmanın tek yolu olabilir. Banyo zamanından sonra bebek masajının yapılması, bebeğinize gevşemeyi öğretmenin rahatlatıcı ve besleyici bir yoludur. Ilık ve rahatlatıcı bir banyo uykuyu destekleyen iyi bilinen bir yardımcıdır.
  •         Yeni Bebeklerin Banyo Yapması ve Sünger BanyosuYenidoğanlar için banyo, bebeğinizin uyumadan önce gevşemesi ve rahatlaması için mükemmel bir yoldur. Birçok yeni doğan ılık bir banyoda bulunma hissine bayılır  diğerlerinin ise banyoya alışması biraz zaman alır ve hatta ılık bir banyodan sonra üşürlerse irkilebilirler de. Yeni doğanları havlunun içinde sıcak tutmaya dikkat edin ve banyodan sonra hafif bir masaj yapın. Bebeğinize masaj yapmak bebeğinizle aranızda harika bir bağ kurar. Günlük masaj, onun beyin gelişimine ve sağlığına yararlıdır
  •  ve ayrıca, bebekler buna bayılır! Küçük bebeklere banyo yaptırma ipuçları için yeni doğanların banya yaptırılmasıyla alakalı kısma bir göz atın.Yeni doğan bir çocuğa ilk kez banyo yaptırmak biraz ürkütücü gözükebilir.  Basit bir alternatif, bazen “süngerli kısa banyo” olarak da bilinen bir sünger banyosudur.  Her birkaç günde bir küçük bebeklere banyo yaptırmak, aradaki günlerde ise süngerli kısa banyo yapmak ideal olacaktır.  Bu aynı zamanda narin bebek cildinin kurumasını önlemeye yardımcı olacaktır