banyo yapımı

Bebeğinizi yıkama sıklığı ne olmalıdır?

Bazı ebeveynler bebeklerini her gün yıkamalarına rağmen, bebeğiniz emekle yene ve eşyalara ulaşana kadar her gün banyo yaptırmak şart değildir. Birçok ebeveyn ve bebek banyo zamanını sever, fakat bebeklerin her gün yıkanması gerektiğine dair herhangi bir kanıt yoktur. Bu tamamen size ve bebeğinize kalmış.Bebeğinizin cildine uygun olmayan banyo ürünlerinin aşırı miktarda kullanımı ve hatta musluk suyu yenidoğan bebeklerin gelişmekte olan cildine zarar verebilir. Bu yüzden bebekler için özel olarak üretilmiş, pH değeri nötral ve yumuşak formüllü bebek bakım ürünleri alın ve bunları ilk birkaç hafta azar azar kullanın.

Bebeğinizin yüzünü sık sık ve tamamen yıkamak, bezini her değiştirdiğinizde genital bölgesini ve gözle görülür diğer kirleri temizlemek bebeğinizi banyo zamanları arasında temiz tutmak için yeterli olacaktır. Bebeğinizi yıkarken, tamamen sabunlu ve kaygan olduğunda onu elinizle tutmaktan korkabilirsiniz, bu nedenle bebeğinizi iyice kavrayın. Birçok bebek ılık suyu oldukça rahatlatıcı bulur.

Bebeğimi nerede yıkamalıyım?

Diz çöküp bebeğinize doğru eğilmenizi gerektiren ve bu nedenle size bebeğinizin hareketleri üzerinde daha az kontrol imkanı sağlayan standart bir banyo kullanmak yerine, küçük bir portatif bebek küveti kullanmak daha mantıklıdır.

Bebeğimi yıkamanın en iyi yolu nedir?

Doğru yöntemleri izlerseniz bebeğinizin banyosu günlerinizin en eğlenceli kısmı olabilir:

1.Gerekli olan tüm banyo malzemelerini yanınıza alın.