başak burcuBaşak burcu 17 Ekim 2014 yorumu

Sevgili Başaklar, 16 Eylül 2014-8 Eylül 2015 tarihleri arasında Yay-İkizler burç aksı üzerinde etkili olacak Kuzey ve Güney Ay düğüm geçişini bir cümle ile özetlemek mümkündür. İş-ev arasındaki dengeyi mutlaka iyi sağla ve kendine güven duymaktan asla vazgeçme şeklindedir. Kuzey düğümün ev ve ailevi ilişkiler üzerindeki genişletici etkisi doğal olarak yuvanız sınırları içindeki meselelere daha derin bir şekilde bakabilmenizi sağlayıcıdır. İş konularında genel olarak bir kararsızlık, yüzeysellik veya kendinizi odaklayamamanız gibi durumlar oluşması mümkündür.

Kişi hangi alanda ilerlemesi gerektiği hususunda dikkatle düşünmeli, sorumluluklarını yerine getirmek için gereğinden fazla kendisine yüklenmemelidir. Burada önemli olan dış dünyada görevlerinizi yerine getirmeye çalışırken evinizi ihmal etmemektir.Yay-İkizler Ay düğümleri ekseni açık sözlü iletişim ve kendini geliştirme ve hayata bakış açınızı geniş tutmayla ilgilidir. Burada ruhun amacı, yüzeysellikten uzak durarak derin düşünmeyi başarmak şeklindedir. Kişi sürekli olarak toplumsal kariyerini hedef aldığı için evini ve ailesini ihmal etmiş olabilir.

Bu yüzden de şimdi zamanını ailesiyle ilgilenerek geçirmeyi öğrenecektir. İkizler düğüm noktası kişinin kariyer konularındaki meraklılığının ve bilgi edinme çabasının işaretidir. Bu konulara ağırlık vermediği zaman kendini rahatsız hissedebilir. Toplum içindeki yeri onun için son derece önemlidir ve otoriteyle olan ilişkisini her şeyden daha üstün tutabilir. Yani kariyeri onun için kıymetlidir. Eğer işim gücüm iyi olursa daha düzgün bir aile yaşamım olur diye düşünebilir. Ancak unutmamalıdır ki, ihmal edilen ev yaşamı daha sonra sorun oluşturabilir.