Eğer çok gezen mi bilir, çok okuyan mı sorusuna, çok tanışan ya da çok keşfeden diye cevap veriyorsanız ve bir de işiniz dolayısıyla çeşit çeşit ortamlara giriyorsanız her hafta onlarca yeni kişi ile tanışıyor olmanız sizin için hiç de şaşırtıcı olmuyor.

Yüzlerce kartvizit, devamında gelen onlarca görüşme ve ortaya çıkan birkaç tane işbirliği. Ne var ki bazı görüşmeler daha doğrusu tanıştığınız kişiler bunun çok daha ötesinde. Adeta etkisinden saatlerce, günlerce ve hatta bir ömür boyu çıkamıyorsunuz.

Geçtiğimiz ay üç özel kadınla buluşmak için kendimi ayna karşısında pür dikkat hazırlanırken buldum. Aynen sevgilinizle buluşmadan önce duyduğunuz heyecan gibiydi.

Tarz ve güç
Ferhan İstanbullu
Marie Claire dergisinin genel yayın yönetmeni. Yaklaşık 10 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdik geçen hafta.
Bu konuşma çoğu zaman saatlere sığdırılamayan sohbetlerden çok daha verimli, gelecek, çözüm ve aksiyon odaklıydı.
Görüşmeye gitmeden önce Ferhan Hanım’ı takip eden bir-iki kişi ile bu fırsatı paylaştığımda aynı tepkiyi aldım: “Çok güçlü bir kadın”. Bunu tanıştığınız anda duruşundan, bakışından ve ifadelerinden anlıyorsunuz zaten. Tarzı, duruşu, dinleyişi, anlayışlı hali sizi öyle etkiliyor ki bunun sadece işle ilgili bir durum olmadığını fark ediyorsunuz. Milliyet Cadde’den de okuyorsanız, keşiflerinden ve hayata bakışından nasıl çizgi ötesi biri olduğunu anlayabilirsiniz.

Keyif ve başarı
Ayşe Akbal
Caffe Nero’nun pazarlama müdürü Ayşe Akbal. İçeriye girdiğiniz anda keyifli dünyası
ile sizi içine çeken yerin, Türkiye’deki yaratıcısı diğer bir deyişle. Öncesinde yine başka bir keyif dünyası ile sizi içine çeken Body Shop’ı Türkiye’de kuran ekibin başındaymış.
İş dünyasından karşılaşabileceğiniz en girişimci ruha sahip insanlardan biri. Sıfırdan yaratmak, her türlü soruna çözüm bulabilmek ruhunda var. Bunun ötesinde size anında öneriler sunabilecek ve kafasında bir sürü kapı açabilecek kadar da algıları açık, istekli ve neşeli biri.