2014’e genel bakış
2003 yılından bu yana burcunuzda kalan Uranüs size sayısız sürprizle birlikte, uyanış ve varolan duygusal alışkanlıklarınızdan özgürleşme getirmekte. Bu süre boyunca o kadar geliştiniz ve yenilendiniz ki yedi yıl öncesine baktığınız farkı siz de görebileceksiniz. Uranüs sayesinde, sizi bağlayan koşullardan ve kısıtlamalardan kurtuldunuz, yaratıcılığınızı, kim olduğunuzu çok daha fazla vurgulamaya başladınız.

2014’de ise Uranüs 12 Mart’tan itibaren para ve kazançlar eviniz olan Koç burcuna ilerleyecek. Bu durumda yenilenme devam edecek ancak bu kez daha çok kendi yeteneklerinize ve size para getiren olanaklara yöneleceksiniz. Yeteneklerinizi, değerlerinizi, parayla ilişkinizi gözden geçirecek ve bu alanda uyanacaksınız. Hatta bu yıl çoktan uyanmış bile olabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz artarken, artık daha farklı yollardan maddi kazançlar elde edebilir, hatta riskli ve hiç denenmemiş işlere girişebilirsiniz. Bu heyecanınızı yok saymamalı, elinizdeki kaynakları, hala uykuda kalan yönlerinizi harekete geçirmeye bakmalısınız. Yeni kazanç yolları artarken, içerisinde teknoloji ya da orijinal yönler olan konularda da kazançlı çıkabilirsiniz. Kuşkusuz Uranüs ani olaylarla sarsan bir gezegen olduğu için, önümüzdeki yedi yıl boyunca para durumunuz ve birikimleriniz çok hızlı dalgalanmalara, çıkışlara ve inişlere de sahip olacaktır. Durum böyle olunca, bütçenizi nasıl kullandığınız ve bu alanda ne kadar bilinçli hareket ettiğiniz de büyük önem taşıyor.

Kısıtlayarak öğreten ve disipline eden Satürn gezegeni ise sizi 2007-2010 arasında fazlasıyla kastı ve bekletti. Adeta projeleriniz durdu ve siz de yeni alternatifler aramaya başlamıştınız. Bu öğretici gezegen 2010 Temmuz’undan bu yana ortaklaşa parasal konuları, yatırımları ve miras gibi ortaklaşa işleri içine alan konuları anlatan evde ilerlemekte. Dolayısıyla bu dönemde finansal yükleriniz de fazlasıyla dikkat çekiyor. Kuşkusuz Uranüs’ün de para durumunuza getirdiği yeni sürprizleri hesaba katarsak aslında bu yılın en önemli konularından birisi paranızı nasıl kullanacağınız ve organize edeceğinizle ilgili olacaktır. Özellikle yükselen burcu Balık olanlar sözünü ettiğimiz temaları fazlasıyla yaşamaktalar. Satürn sayesinde yatırımlarınızı düzene sokacaksınız. Bunun için daha planlı ve tutumlu olmayı da unutmamalısınız. Uzun vadeli krediler ya da belirli bir konuda finansal açıdan sorumluluklar yüzünden dikkatli davranmak zorundasınız. Diğer açıdan eğer evli iseniz, eşinizin para durumu ile daha yakından ilgilenmek zorunda olabilirsiniz. Eğer ortaklaşa iş yapıyorsanız, yine bu dönemde, en azından 2012 Ekim’ine kadar ortağınızın bazı parasal sıkıntılarını ya da onun yarattığı engelleri aşmakla yükümlüsünüz. Biraz dikkat ve özenle çok başarılı olabilirsiniz.