Göz ve göz çevresiile ilgili yaşadığınız pek çok sorun olabilir.  Unutmayın ki bu sorunlarınıza karşı acısız tedavi yöntemleri de mevcut.Kaz ayaklarını önleyin:Göz çevrenizdeki ince çizgiler ve kırışıklıkların derinliğine görebotoks,dolguve vitamin enjeksiyonları kullanılabilir.

Gözaltı Torbaları:Genetik, yaşlanma ya da yaşam koşullarının oluşturduğu gözaltı torbalarından enjeksiyon ya da estetik cerrahi müdaheleler sonucunda kusursuz bir göz çevresine kavuşabilirsiniz.

Alt Göz Kapağı Estetiği:Bu işlem gözaltında bulunan yağ fazlasını alarak göz altı torbalarını engellemek ya da yağ eksikliğinden kaynaklanan boşlukları düzeltmek amacıyla yapılıyor. İşlem sırasında plastik cerrahınız alt göz kapağınızın içinden girerek, yağ fazlasını ya yeniden yerleştirir ya da alır. Gerek varsa kaslar ve tendonlar yeniden yapılandırılarak göze daha düzgün bir şekil verilebilir.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma:Göz çevrenizde belirli bölgelere uygulanacak botoks enjeksiyonları kaşlarınızı geçici bir süreliğine yukarı doğru çeker. Bu bölgede iki kas bulunur. Kaşı aşağı çeken kasa botoks uygulanınca diğer kas kaşı yukarı çekecektir. Doktorunuz enjeksiyonlar konusunda tecrübeli olmasına özen gösterin. Doğru yapılmayan kaş kaldırma işlemleri bakışlarınızı şaşırmışlık katarak “baykuş” gibi yapabilir.

Ameliyatla Kaş Kaldırma:Kaşların düşmesine ve göz kapaklarının üzerinde bir kapak daha oluşturması; kasların yerinin değiştirilmesi ve daha genç bir noktaya taşınması ile çözülebilir. Bu operasyon birkaç yöntemle gerçekleştirilir. Plastik cerrahınız özellikle fazla dokunun alınması söz konusuysa açık yöntemi tercih ederek hemen saç çizgi hattınızdan bir kesi açabilir. Ya da kaş kaldırma kaş kaldırma operasyonunu endoskopik yöntemle şakaklarınıza açacağı küçük kesiler yoluyla gerçekleştirebilir. Bu yöntem geleneksel kaş kaldırma operasyonlarına göre çok daha invazif bir yöntem olduğu için izleri de çok daha küçük olacaktır.