İkizler burçları ve yükseleni İkizler olanlar için 2014 yılının astrolojik yorumu:
(21 Mayıs – 20 Haziran)

Martta hem Mars’ın hem de Satürn’ün geri hareketi başlar. Mars, 20 Mayıs’a kadar terazi burcunda geri harekette olacak. Mars haritanızın 5. evinde geri gidecek aşk, çocuklar ve hobilerinizi ilgilendiren alanda. Bu geri gidiş 14 Nisan’a kadar devam edecek. Bu süreçte yalnız olanların olası yeni ilişkileri biraz problematik olabilir, ilişki bir türlü kendini gösteremeyebilir, ilerlemeyebilir veya ilişkide cinsel anlamda birtakım problemler olabilir. Olası diğer bir senaryo da eski sevgilinin peşi sıra hortlamasıdır. Ama unutmamak gerekir ki retro zamanı gelen bir sevgiliye pek güven olmaz ve geldiği gibi gidebilir de; adımları dikkatli atmakta yarar var.

Retro dizayn yaratıcı çalışmalar yapmak için harika bir süreçtir, yaratıcılığınız tavan yapabilir. Bu geri gidiş döneminde özellikle ilişkilerinizde korunmaya özen gösterin; özellikle sürekli ilişkileri olmayanlar için söylüyorum, cinsel yolla bulaşan hastalıklarla uğraşabilme ihtimaliniz olduğunu gökyüzü fısıldamakta.

Ve gelelim biraz da çocuklarla ilgili konulara… Çocuk sahibi olanlar, onların bu süreçte daha sık hasta olduklarına tanık olabilirler veya daha içe kapanmaya başladıklarını görebilirler; çocuklarınız biraz daha sinsice hareket etme eğilimine girebilirler. Diyelim ki çocuk sahibi olmaya karar verdiniz; bu tarih aralığında, düşük olma veya hamile kalınmasında zorluklar ortaya çıkabilir. Yine kumar gibi spekülatif kazanç araçları üzücü sorunlar ortaya çıkarabilir, şansınız bu alanlarda yaver gitmeyebilir, dikkatli olmakta yarar var. Bunun yanı sıra hobileriniz için ayırdığınız vakit daha da artabilir, kısaca daha fazla tembellik yapabilirsiniz. Cinsel yönden libidonuzda düşüş gözlemleyebilirsiniz.