aslanAslan burcu 20 Ekim 2014 yorumu

Sevgili Aslanlar, yeni haftaya önemli bir enerjinin etkisi altında adım atıyoruz. Jüpiter ve Satürn gezegenleri gökyüzünde karşı karşıya geliyor. Bu görünümün ne gibi bir yansıma doğuracağını anlamak için önce bu transitlerin kişi üzerindeki etkisini iyi çözmek lazım. Ancak, her Aslanın bu karşıtlıkta neler hissedebileceğini tüm örnekleriyle açıklamamız zor. Genel olarak Jüpiter Koç burcunda genel olarak insanın kendi bakış açısına göre hayatını şekillendirmek ve harekete geçmek taraflısı olduğunu söyleyebiliriz.

Yani inanç sistemi kendine özgü çalışmakta. Buna göre eğitim hayatından tutun da, dini inancına, gelenek ve göreneklerine kadar oluşturduğu bir felsefesi var. Koç burcunda ilerleyen Jüpiter, doğal olarak kişinin hızlı kararlar vermek ve hızlıca yaşamını düzenlemek isteğinin işareti. Tabii ki bu istek doğal gibi durabilir. Bilirsiniz Aslanlar kendi bildiklerininin yapılmasında ısrarlıdırlar. Çünkü hevesli kişilerdir.Ancak bazen yerine getirmemiz gereken sorumluluklar ve uymamız gereken kurallar vardır. İşte Satürn Terazi burcu etkisiyle bunlar kimimiz için ailedir, gelenektir, evliliktir, töredir, yasadır. Hayır ben bunlara uymam sadece kendi bildiğim şekilde yaşarım dediğinizde doğal olarak anlaşmazlıklar, baskılar üzerinize gelir.

Dur diyen ihtarlar, öğütler hatta sınırlamalarla karşılaşılır. Aslında burada yapılması gereken ne yapmaya çalıştığımızın farkında olmak ancak yeri geldiğinde sistemin gereklerine göre ayarımızı yapmak. İlgi duyduğumuz ve bizi mutlu eden seçimlerden vazgeçmemek ancak istikrarlı bir şekilde hareket etmek. Gülü severken dikenlerine tahammül göstermek. Amaca giden yolda karşılaşılacak engelleri bilinçli bir şekilde kabul ederek onlarla akıllıca mücadele etmek. Eskilerin tabiriyle dimyada pirince giderken evdeki bulgurdan olmamak. İyimserlik ile gerçeklik duygusunu bağdaştırmayı bilmek. İşte o zaman bu karşıtlığı mükemmel şekilde kullanmış olursunuz.