Birlikteliğiniz öyküsünü, bir derginin sayfalarına taşınmış olarak elinizde tutmak ister misiniz? Sıradan insanların olağanüstü hikayelerinin peşine düşen iki gazeteci Hülya Ünlü Mavigözlü ve Birgül Taşdemir düğün gününüze özel bir dergi hazırlayarak, yeni evlenen çiftler için güzel bir hatıra sunuyor.

HER SAYFASINDA SİZ VARSINIZ!
Kişisel gazeteler, dergiler, kitaplar ve belgeseller hazırlayan iki gazetecinin, bir yayını da Evlilik Dergisi. 48 sayfalık dergi her sayfası ile size özel olarak hazırlanıyor. Düğün fotoğrafçılığının bir sonraki aşaması olarak planlanan dergi, “Dünyanın en ünlü evlilik dergisi” sloganı ile yayına hazırlanıyor.
Dergi öncelikle bir düğün hikayesi gibi planlanıyor. Tanışma hikayeniz bütün detayları ile ele alınırken, ilk mektubunuz, ilk mesajınız özel fotoğraflarınızla bir haber olarak işleniyor. Damatla evlilik üzerine bir röportaj yapılarak, gelin için bütün tüyolar alınıyor.

Düğün hazırlığınız yüz güldüren detaylarla anlatılıyor. Davetliler karşısına çıkmadan önceki heyecanınız, mutluluğunuz, endişeleriniz, yani düğün öncesi yaşadığınız bütün ruh haliniz o anki gözlemlerle sayfalara yansıtılıyor. Sayfaları çevirirken, eşinizin sizi ilk gördüğü anda hissettiklerini yazılı olarak karşınızda buluyorsunuz. Anne ve babanızdan alınan mesajlar birlikte çekilmiş fotoğraflarınızla çıkıyor karşınıza. Ayrıca gelinin annesinden damat beye yönelik can kurtarıcı öğütler de bir sayfada yerini buluyor. Mesela gelinin annesi, damadına, “Uyurken sakın ayağın ayağına değmesin, kızım o anda canavara dönüşür” gibi uyarılarda bulunabiliyor. Ayrıca dergide damadın annesinden de, oğlunun en sevdiği yemeklerin tarifleri alınarak yayınlanıyor. Böylece gelin hanım, damadın kalbine giden kestirme yolları birinci ağızdan öğrenmiş oluyor. Sinema sayfasında damadın ve gelinin hayran oldukları ünlü yıldızların bu evliliğe ilişkin esprili mesajlarına yer veriliyor. Astroloji sayfasında ise, gelin ve damadın burçlarının uyumu ve uyumsuzlukları ele alınıyor. Ayrıca dergide balayından fotoğraflar ve gidilen yere ilişkin yorumlar da yer buluyor.