aşkı gizliden anlatma yolları


Sevgililer Günü’nde “Seni Seviyorum” demek için, sevgilinizin ofisine ya da evine çiçek göndermek yerine, çok daha yaratıcı alternatiflere yönelebilirsiniz. Küçük bir sürpriz yapıp onu ziyaret etmek, kahvaltıda kalp şeklinde atıştırmalıklar hazırlamak, en sevdiği şarkıları bir araya toplamak ve daha fazlası…

1. En sevdiği kahveyi ve pastayı alıp, ofisine gidin. Öğle arası yorgunluğunu birlikte dindirin.

2. Orhan Pamuk’un insanın içine işleyen aşk romanı Masumiyet Müzesi’nin aynı adı taşıyan müzesine giriş bileti alın. Füsun ve Kemal’in muhteşem aşkının izlerine bakarken, kitaptan şu cümleyi de unutmayın: “Masumiyet Müzesi, İstanbul’da öpüşecek bir yer bulamayan âşıklara sonsuza kadar açık kalacaktır.”

3. Her dinlediğinde onu çok mutlu eden şarkıları bir CD’de toplayın.

4. Cemal Süreyya’nın da dediği gibi “Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.” Tabii onunla yapacağınız kahvaltı daha büyük bir mutluluk kaynağı olacaktır.

5. Sevgilinizin hem midesini şenlendirecek hem de kalbini kazandıracak olan Sevgililer Günü pastası yapın.

6. Birlikte güzel bir film izlemekten daha romantik ne olabilir? Bizim önerimiz, her izlediğimizde yüzümüzü gülümseten “Love Actually/Aşk Her Yerde” filmi.

7. Birlikte ilk buluştuğunuz yere gidin. O günü yeniden konuşmak, her detayını hatırlamak ikiniz için de mükemmel olacaktır.

8. Şekerlemeleri çok seven bir sevgiliniz mi var? Kendi ellerinizle hazırladığınız özel bir kavanozun içini şekerlemeler ile doldurun. Tabii küçük notlar iliştirmeyi de unutmayın.