Yeni Zelanda’ da yapılan bir araştırmanın sonuç raporuna göre antioksidan desteklerinin alınmasının hamilelik şansını artırdığına dair elde çok güçlü deliller bulunmamaktadır. Ayrıca gebelik şansını artırma konusunda alınan antioksidan desteklerinin de potansiyel zararları konusunda sınırlı bilgiler mevcut.

Araştırma raporuna göre kısırlık tedavisi gören kadınlarda antioksidanlar gibi diyet destekleri hamile kalmayı kolaylaştırmak için sıklıkla alınıyor. Bununla birlikte antioksidan destekleri düzensiz bir şekilde alınıyorlar ve bunların güvenliği ve etkileri konusunda da sınırlı bilgiler mevcuttur.

Söz konusu araştırma kapsamında kısırlık tedavisi gören 3500 civarında kadın üzerinde araştırma yapıldı. Bu kadınlara verilen antioksidan desteklerinin doğurganlık şansını artırma veya bebek sahibi olma ihtimalini yükseltme konusunda önemli bir etki göstermedikleri görüldü.

Araştırmayı yapan uzmanlar hamile kalmaya çalışan kadınlarda antioksidan desteği tavsiye etmek için elde çok güçlü delillerin bulunmadığını belirtiyorlar.