2 yaş oyunlari

ev oyunları 2 yaş etkinlikleri 3 yaş oyunları anneler için 2 yaş çocuğu oyunları 3 yaş çocuğuyla neler oynanır evde bebekle ne oynanır 3 yaş çocuklarla hangi oyunlar oynanır 2 yaş çocukla oyun oynamak


Siz ne düşünürsünüz bilemiyoruz ama şimdi ki çocuklar doğar doğmaz teknolojiyle tanışarak evde oynanabilecek pek çok oyundan, ailece geçirilebilecek eğlenceli anlardan mahrum kalıyorlar. Eğer çocuğunuzun teknolojiyle olan dostluğuna kısa bir süre ara verdirmek isterseniz, birlikte evde oynayabileceğiniz, onun zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayacak çok eğlenceli oyunlar oynayabilirsniz.

Hangi yaş grubunda hangi oyunları oynayabileceğinizi neleri evde eğlenerek oynayabileceğinizi BebekSayfası.com olarak araştırdık.

2 – 3 Yaş Çocuğu İçin Eğlenceli Oyunlar

Haydi Durma Sen De Zıpla..!

Tüm ailenin katılabileceği bu oyunda, herkes müzik çalarken zıplar. Müzik durduğunda herkes yere oturup bağdaş kurar. Bağdaş kurmada sona kalan oyuncu oyundan çıkar. Tabii sizin çocuğunuza yol gösterici olmanız, onun hızına ayak uydurmanız gerekir. Bu oyunu arkadaşlarınızın çocuklarıyla kendi çocuğunuz bir aradayken daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Bu Mandal Nereye..?

Renkli mandalları renklerine göre kümelere ayırın. Her bir kümeden birer tane alıp çocuğunuza verin. Ondan, elindeki mandalları ait olduğu renk kümesine koymasını isteyin. Tabi bu esnada renklerin isimlerini her defasında tekrarlamanız, öğrenmesi açısından faydalı olacaktır.

Hadi Bul Bakalım..!