kreş seçerken dikkat edilmesi gerekenler

kreşlerde annelerin dikkat etmesi gerekenler kreşlerdeki hastalıklardan korunma yolları çocuğunuz kreşe başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler


Annelerimiz çocuklarını kreşe vermeden önce zaman ve yaş çizelgesine göre tüm aşılarını yaptırdığından emin olmalıdır.

Çocuğunuzun kreş öğretmeniyle iyi ilişkiler içinde olup, çocuğunuzun kreş hakkında düşündüklerini sürekli olarak paylaşımda bulunmalısınız.

Çocuğunuzda gözlemlediğiniz muhtemel hastalık belirtilerini anlatıp, çocuğun o gün evde kalması gerekir mi diye sormalısınız. Örneğin, çocuğun o gün biraz keyifsiz olduğunu iletirseniz öğretmeni de çocukta olası hastalık belirtilerini gün boyu izleyip herhangi bir enfeksiyon belirtisi görürse size haber verecektir. Bir enfeksiyon olduğundan şüphelenildiği durumlarda erkenden alınacak önlemler hastalığın kreşteki diğer çocuklara bulaşmasını önleyebilir.

Çocuğunuzun kreşinde el yıkama ve bez değiştirme talimatlarının kreşin çeşitli yerlerinde asılı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu uyarıları dikkate alarak yapılan temizlik işlemleri enfeksiyonların yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Evdeyken de ya da her nerede olursa olsun, çocuğun altı değiştirildikten sonra bu talimatlara uyulmalıdır.