bebeklerde gece uykusu

bebeklerde gece uykusu bebeğin gece uyuması bebeklerde tüm gece aralıksız uyuma bebeğin geceleri bölünmeden uyuması için


Çoğu bebek geceleri defalarca uyanır. Bazı bebekler ise çok çok sık neredeyse saat başı uyanır. Bebeğin geceleri aralıksız uymaması anne ve babalar için çok yıpratıcı olur. Bebeksayfasi.com olarak annelerimize bebeklerini tüm gece uyutabilecekleri önerileri araştırdık;

1. Gündüz Bol Bol Oyun: Gündüz bebeği biraz daha canlı tutmak faydalı olabilir. Gündüz uyku saatlerinden pek taviz vermeden biraz daha uyanık ve hareketli geçiren bebek yorgun hissedeceği için gece daha uzun süreyle uyuyabilir.

2. Gündüz Az Uyku: Bebeği gündüz uzun süreler uyutmak gece daha az uyumasına yol açabilir. Gece uykusu gündüz uykusundan daha uzun olmalıdır.

3. Bırak Yatağında Kendi Uyusun: Bebeği kendi yatağında kendi kendine uyumaya erkenden alıştırmak gerekir. Ebeveynlerinin odasında yatmaya alışmış veya sürekli sallanarak uyumaya alışmış bebekler kendi odalarında kendi kendilerine uyuma konusunda ebeveynlerine zorluk çıkaracaklardır. Bu da gece daha fazla uyanmalarına yol açabilir. Bebeğinizin kendi kendi uyuması için yöntemleri Bebek Uykusu sayfamızda bulabilirsiniz.

4. Uyku Rutini Oluşturun: Bebek için gece uyumadan önce iyi bir uyku ritüeli uygulamak gece daha uzun süreyle uyumasına yardımcı olabilir. Yatmadan evvel sessiz bir ortamda sakinleşmesini sağlamak, güzel bir banyo, beslemek, sakin müzik dinlemek v.b. uykuya hazırlık aktiviteleri oldukça faydalı olabilir.