Bu hafta hem Yeni Ay var hem de Satürn’ün geri hareketi bitiyor. Aylardır sürüncemede olan, ilerlemeyen ve bizi zorlayan konular çok daha rahat akmaya başlayabilecek. Haftanın astrolojik ipuçlarını Astroloji Danışmanı ve Eğitmeni Zeynep Süzmen Şen anlatıyor.

8 Temmuz Pazartesi:

Saat 10.14’te Yengeç Burcu’nda oluşacak Yeniay ile taptaze bir başlangıç yapıyoruz haftaya. Her Yeniay büyüyen bir enerji getirerek hayatımızda yepyeni başlangıçlar yapmak için bizi cesaretlendirir. Yengeç burcu duygularla, sevdiklerimizi koruma içgüdüsüyle, şefkat ve anaçlıkla, besleme ve büyütme isteğiyle, aileyle ve vatanla, manevi değerlerle ve anılarla ilgilidir. Bu dönemde hayatımızda bu temaların ön plana çıkacağını, daha fazla evlilik, ev sahibi olma ve çocuk haberi alacağımızı, ailemizle daha fazla zaman geçireceğimizi, duygularımızı ifade etmenin yeni yollarını bulacağımızı ve ülkemizin değerlerine karşı daha fazla duyarlı olacağımızı söyleyebiliriz.

Ayrıca bugün 18 Şubat’tan beri geri harekette olan Satürn düzeliyor ve böylece aylardır sürüncemede olan, ilerlemeyen, sorgulanan konular, özellikle de iş hayatımızda bizi zorlayan konular çok daha rahat akmaya başlayabilecek. Taşların yerine tamamen oturması Ekim ayını bulacak olsa da en azından artık geleceğe yönelik adımlar atabiliriz. Ancak Merkür’ün ayın 20’sine kadar geri harekette olduğunu ve halen plan programları düzenlemeyle yetinmemiz gerektiğini hatırlatayım. Bugün öğleden sonra düşüncelerimizi paylaşmak, kendimizi ifade etmek çok önem taşıyabilir. Saat 14.43 sonrasında gökyüzünde temel bir gösterge olmaması işlerin somut bir sonuca bağlanmasını zorlaştırabileceğinden bizim de önemli işlerimizi bu saatten sonraya bırakmamamız yerinde olur. Bütün bunlara ek olarak ilişkilerle, ortaklıklarla ve finansal konularla ilgili kadersel gelişmelerin olabileceği ilginç bir gün bizi bekliyor.