bebek uyutma teknikleri

bebek nasıl uyutulur bebeği uyutma yöntemleri bebeği uyuturken dikkat edilecekler uyumayan bebek nasıl uyutulur


Bazı bebeklerin bazı anneleri için bebeğin uykusu hayati önem taşıyabilir. Uyumayan bebekle mücade eden anne ve babaların bitkin halleri zaman içerisinde ruhsal durumlarına da yansımaya başlar. Bebeğini nasıl veya hangi yöntemle uyutması gerektiğini bilemeyen annelerimize; unutmuş olabilecekleri bazı uyku önerilerini listeliyoruz.

1. Odanın daha loş olmasını sağlayın.
Eğer bebeğinizi daha ışıklı bir ortamda uyutuyorsanız uykuya geçirmekte zorluk yaşayabilirsiniz. Işıkları kısmayı veya daha loş bir ortamda bebeğinizi uyutmayı deneyin. Işıkları kısmanız ve loş bir ortam bebeğinizin kendisini daha uykulu hissetmesine ve uyku için hazır olmasına yardımcı olur.

2. Kundaklamayı denediniz mi?
Kundaklama bebeklerin kendisini daha güvende hissetmelerine yardımcı olur. Bu durum bebeğinizin daha kolay uykuya geçmesini sağlar. Fakat kundaklama işini sık sık uygulamayın. Çünkü iyi yapılmayan kundaklama bebeklerde kalça çıkığına yol açabilir. Yada hazır kundakları deneyebilirsiniz. En UCUZ Hazır Kundak Fiyatları sayfamızda piyasadaki en ucuz kundak fiyatlarını bulabilirsiniz..!

3. Bazen masaj mucizeler yaratabilir..!
Masaj bebeğinizin rahatlamasına ve uyku için hazır olmasına yardımcı olur. Yatma zamanından yaklaşık 15 dk önce bebeğinizin sırtına nazikçe masaj uygulayın. Bu bebeğinizin daha kolay uyumasına imkan sağlayacaktır.

4. Müzik veya anne karnı sesleri de işe yarar..!
Bebeğiniz uyku öncesi mızmızsa ona ritmik sesler dinletmeyi deneyin. Bebekler bu tür seslerden hoşlanırlar ve sakinleşirler. Müzik sesi, çalışan bir makine sesi, su sesi v.b. ritmik sesler bebekleri sakinleştirir. Sakinleşen bebek daha kolay uyur.