sekste yapılması olan günahlar


1. İletişimsizlik: Bir bakış bin söz eder denir. Bu deyiş aslında doğru, ama karanlıkta geçerliliğini kaybeder. Peki, partneriniz nelerden keyif aldığınızı nasıl bilecek? Ellerini vücudunuzun üzerinde yönlendirmenizde hiçbir sakınca yok.

Fakat dikkat: Erkeğin egosu ‘yatak yeteneği’ne yönelik yapılan eleştiriler konusunda çok hassas. Bu yüzden en iyisi hafif akustik sinyallerle nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınızı belli edin.

2. Dikkatsizlik: Sekste bazen dikkatsizce davranarak keyif almayı unuturuz. Çünkü bu keyfi nasılsa birçok kez yaşayacağımızı düşünürüz. Her gecenin unutulmaz olacağını beklemek elbette gerçek dışı.

Aklınızda bulunsun: En büyük aşk bile günün birinde buharlaşıp yok olabilir. Bu yüzden her öpücüğün keyfini çıkarmaya bakın. Hem de her gün…

3. Kıyaslama: Yeni sevgilinizin sizden önceki sevgilisinin makyajsız bile ne kadar iyi göründüğünü bilmek istiyor musunuz? Tabii ki hayır! Aynısı eski sevgilinizin performansı için de geçerli. Bir önceki sevgilinizin yatakta ne kadar yetenekli olduğunu anlatmanız, yeni sevgilinizin üzerinde baskı yaratır ve başarısızlık korkusu yaşamasına neden olur.
Mutlaka dikkat edin: İki erkeğin performansını sadece kuaförlük söz konusuysa kıyaslayabilirsiniz. Aşkta şu anki partnerinizin avantajlarını görmeniz ve zaman zaman bu avantajlarım kulağına fısıldamanız gerekir.

4. Aşırı sahiplenme: Yakınlık kuşkusuz çok güzel ama dozunu ayarlamazsanız, birbirinizden sıkılabilirsiniz. İçli dışlı olmak harikadır, fakat her saniye yapışık halde olmak da zamanla ilişkinizi yavanlaştırabilir.
Kendinizi zorlayın: Tam istemediğiniz sırada birbirinizden uzaklaşmaya çalışın. Aksi halde monotonluk ve bıkkınlık sizi ayırabilir.