Okulumuz; şehir merkezinde, yeşillikler içinde, portakal ve limon ağaçları altında, 700 m2 bahçe (oyun alanı) ve üç kattan oluşan, tamamıyla restore edilmiş, tüm bölümleri 2-6 yaş arası öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmiş, bağımsız, bir binada hizmet vermektedir. Her yaş grubu için ayrı ayrı geniş ve aydınlık sınıflar, bilgisayar bölümleri, ilgi köşeleri, modern ve zengin oyuncaklarla donatılmış oyun odası, bahçe içerisinde çok sayıda oyuncakla donatılmış oyun parkı, yemekhane ve yaş gruplarına göre ayrı ayrı tuvaletler mevcuttur. Okulumuzun her katında gün boyu yapılan klasik müzik yayını ile çocuklarımız eğitimini sürdürmektedir. Okulumuzun her bölümünü kamera ile izleme olanağı vardır.

KURULUŞ:

2001 yılından bu yana faaliyet gösteren Ayçiçeği Anaokulu, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programcılığı Anabilimdalı mezunu, halen kurum müdüremiz ve işletmecimiz olan Funda Eren tarafından kurulmuştur.Kurulduğu günden bu yana çok sayıda mezunu olan okulumuz, yenilikçi eğitim anlayışı ve bilimsel temelli çalışma şekliyle bir çok güncel eğitim sisteminin İzmir´deki ilk uygulayıcısı olmuştur.Gerek İzmir çapında okul öncesi eğitime katkıları, gerek mezunlarının ilköğretim düzeyindeki başarıları, gerekse öğrencilerine kattığı kişisel gelişim becerileri ile misyonunu tamamlayan Ayçiçeği Anaokulu yetiştirdiği araştırmacı, kendine güvenen, nitelikli öğrencileri ile İzmir´de bir marka olmaya devam edecektir.

DENETİM:

Okulumuz T.C. M.E.B´e bağlı bir kurumdur. Bina konumu, personel, müfredat, yönetmelik ve diğer tüm faaliyetlerimiz Türkiye´nin eğitim konusunda en yetkili makamı olan M.E.B. tarafından son derece özenli ve ayrıntılara önem veren bir tutum içerisinde denetlenmektedir.

BESLENME:

Çocuklarımızın büyümesinde ve gelişmesinde beslenme en önemli yeri teşkil etmektedir. Sağlıklı olmanın temelini dengeli beslenme, dengeli beslenmenin temelini de protein, karbonhidrat, vitamin-mineral ve yağları dengeli olarak içeren beslenme programları oluşturmaktadır. Yemeklerimiz okul mutfağımızda hijyenik koşullarda günlük olarak hazırlanmaktadır. Dengeli beslenme ilkelerine uygun olarak hazırlanan yemek mönülerimiz her ay periyodik olarak yenilenmekte ve velilerimize gönderilmektedir. Özel olarak hazırlanmış olan yemek salonumuzda klasik müzik eşliğinde, porselen yemek takımları ile zevkli bir ortamda sağlıklı beslenmeleri sağlanan çocuklarımız, aktif eğitim programımız kapsamında ´´ besin inceleme ve pişirme aktiviteleri´´ ile doğru ve dengeli beslenmeyi öğrenmektedir.

TEMİZLİK:

Önce temizlik ve steril bir ortam. Sterilizasyon özel ve hijyenik malzemelerle yapılmaktadır. Bütün oyuncaklar ve materyaller haftada bir gün dezenfekte edilmektedir. Özellikle tuvalet temizliği ve dezenfektesi günde en az üç defa yapılmaktadır. Hijyenik bir ortam için binamızın zeminleri pvc yer döşemesi kaplıdır. Okulumuz her haftasonu Karcher´in özel bir temizlik makinesi ile 150 derece ısıyla dezenfekte edilmektedir.

Ayrıca olası haşereye karşı okulumuz üç ayda bir Dünya Sağlık Örgütünün onayladığı insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla ilaçlanmaktadır.

İLETİŞİM:

Gün içerisinde çocuğunuz hakkında bilgi almak için okulumuzu arayıp öğretmeniyle görüşebilirsiniz. (Görüşmelerin uyku saatleri içerisinde olması çalışma düzenimizin ve eğitim ortamının bozulmaması/aksamaması açısından önemlidir).

Ayrıca çalışan anne ve babalar mesai saatleri dışında (hafta içi 19.00´dan sonra, cumartesi) randevu alarak okulumuzu gezip daha ayrıntılı bilgi alabilirler.

PERSONEL:

Okulumuzda sınıflar yaş gruplarına göre ayrılır. Her sınıfın kendine ait bir sınıf öğretmeni ve bir yardımcı öğretmeni vardır. Servis öğretmeni ve yardımcı öğretmenler dahil tüm öğretmen kadromuz çocuk gelişimi ve eğitimi / okul öncesi öğretmenliği mezunudur. Servis öğretmeni, aşçı, temizlik elemanı ve şoför okulumuzun kendi bünyesinde bulunan çalışanlardır.

Tüm personelimiz gerekli sağlık kontrollerinden geçirilerek, her eğitim öğretim yılının başında sağlık raporları yeniden alınmaktadır.

SERVİS VE GÜVENLİK:

Okulumuzun kendi servis aracı, kadrolu servis öğretmenimiz ve kadrolu şoförümüz ile önceden kararlaştırılan saatlerde, öğrencilerimiz evinizin kapısından teslim alınıp, kapınıza bırakılır. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi servis araçları yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan servis aracımız öğrencilerimize lüks ve emniyetli bir servis hizmeti vermektedir. Servis giriş-çıkışlarımız okulumuzun trafik olmayan arka kapısından yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz daha önceden belirlenmiş kişiler dışında veli onayı olmadan kesinlikle başka bir kişiye teslim edilmez.