Oyun halısı

Oyun halısı

bebek oyun halısı ne zaman kullanılır, playgro mutlu orman işık ve sesli, oyun halısı, baby fehn oyun halısı, tiny love prenses oyun halısı, baby fehn türkiye, bebek oyun halısı tavsiye, oyun halisi kacinci ayda kullanilir, bebek emekleme matı, en ucuz oyun halısı, oyun halısı fiyatları, baby fehn ürünleri, gittigidiyor oyun halısı, playgro mutlu orman, bebek oyun halısı kullananlar, n11 oyun halısı, hepsiburada oyun halıları, ebebek oyun matı, unigo oyun halısı, dwinguler oyun halısı, unigo oyun matı fiyatları, tiny love maymun adası oyun halısı, tiny love oyun halısı en ucuz, tiny love 5 hareket merkezi oyun halısı, tiny love güneşli gün oyun halısı, tiny love oyun halısı kullananlar, tiny love tekmele oyun halısı, tiny love oyun halısı fiyat, bebek oyun halısı kullananlar, bebek oyun halısı kaç aylıkken kullanılır, bebek oyun halısı akakçe, bebek oyun halısı fiyatları, bebek oyun halısı yapımı, oyun halısı tavsiye 2016, bebek oyun halısı civil, bebek oyun halısı en ucuz, playgro mutlu çiftlik işık ve sesli oyun halısı, oyun halısı yapımı, kraft oyun halısı, hepsiburada oyun halısı fiyatları, oyun halısı fiyatları, tiny love oyun halısı, oyun halıları


oyun halısı gerekli miBebeklerin genel kullanımdaki halılardan farklı olarak kendilerine özel oyun alanları olması için tasarlanmış; aktivite halısı, oyun matı, oyun minderi, jimnastik merkezi, hareket merkezi ve jimnastik halısı gibi isimlerle anılan ürünlerin tamamına oyun halısı diyebiliriz. Oyun halısı; normal halılarda oluşan hav, kir gibi durumlardan uzak, hijyenik, eğlenceli, öğretici, kolay temizlenebilir, hatta yıkanabilir kısacası 1 aylık bebeklerden 3-4 yaşındaki çocukların kullanımına kadar geniş yaş aralığında annelerin tercih ettiği bir ürün grubudur. Ailelerin oyun halısından beklentileri her yeni çıkan oyun halısı modeliyle birlikte daha da artmakta. Peki gerçekten oyun halısı gerekli midir? Oyun halısı  alırken nelere dikkat etmeliyiz? En çok tercih edilen oyun halısı marka ve modelleri nelerdir? En ucuz oyun halısını nereden alabiliriz? Ortalama oyun halısı fiyatları ne civarda? gibi bir çok soruya OYUN HALISI sayfamızda cevap bulmaya çalışacağız. Bunun yanı sıra annelerin oyun halı marka ve modelleriyle ilgili tavsiye ve yorumlarına da yer vereceğiz.

Yüzlerce mağazadan topladığımız oyun halısı fiyatlarıyla, annelerimiz için hazırladığımız OYUN HALISI FİYATLARI sayfamıza bakıp, almak istediğiniz oyun halısı modelinin en ucuzunu bulabilirsiniz.

Annelerin En Çok Tercih Ettiği Oyun Halıları
BebekSayfası annelerine özel, en büyük e-ticaret mağazalarından e-bebek, hepsiburada, gittigidiyor, annelutfen, kliksa .com gibi oyun halısı fiyatlarını markalarına göre araştırdık.

oyun halısı ev yapımıOyun halısı gerekli mi ?

Bebekleri için parke zemin,halı ya da battaniye üzeri çarşaf bir çok nedenle uygun değildir. Oyun halısı bebeklere hijyenik ve güvenli bir  oyun alanı sunar. Bu şekilde minik kahramanların vazgeçilmez oyun arkadaşı olacak bir üründür.

Parka temizlenmesi kolay ama fazla sert, halı ,battaniye gibi ürünler hijyenik olarak uygun değildir.

Plastik alaşımlı ürünlerin de sağlık açısından uygun olması gerekir, kolay temizlenmesi ve pratik olması sağlıksız olabileceği anlamına gelmemeli.

Peki oyun halısından anne ve baba olarak beklentimiz nedir ? Bebekler için oyun halılarıyla beden hareketlerine dayanan eğlenceli oyunları keşfetmek ve anne ve babalar için sağlıklı eğlenceli vakit geçirmek olarak özetleyebiliriz.

Düşünün bebeklerin göbeği üzerine dururken kafasını dik tutmayı sağlamaya çalışması ;hem kasları güçlendirecek hem de hareket becerilerini artıracaktır.

 

oyun halısı 2Oyun halısı bebek gelişimine ne katkı sağlar ?

Bebek gelişimi – Duyusal ve Görsel

Oyun halısı üzerinde hışırtı, şıngırtı, tıkırtı ve takırtı gibi sesleri çıkaran kısımlar duyusal gelişimi , canlı renkler ve yüksek kontrastlı desenler bebeğinizin görsel becerilerini geliştirir.

 

Bebek Gelişimi – Kaba motor

Bebekler oyun halısı üzerinde yuvarlanabilir, karın üzerinde oyun için kendini kaldırabilir ve çeşitli keşifler yapabilir. Tüm bu hareketler, bebeğinizin kaba motor becerilerini geliştirmesine ve gücünü artırmasına yardımcı olur.

 

Bebek Gelişimi – Merak ve keşfetme

Sürprizli ayna, yerleri değiştirilebilen oyuncaklar, dişlik ve eğlenceli aktiviteler bebeklerin kendini keşfetmeye teşvik eder ve bebekleri çok eğlendirir.

Annelerin Oyun Halısı Tavsiye ve Yorumları

fisher price nin yağmur ormanı bence çok renkli ve dikkat çekici.

bende kızıma tiny love tekmele ve oynayı almıştık çok memnun kaldık kızım içinde hiç sıkılmadan oynadı hala arasıra onunla oynar müzikli ve içinde hışırtılı parçalarıda bulunması dikkatlerini çok çekiyo

Tiny Love Tekmele ve Oyna yı kesinlikle tavsiye ederim. Biz önce Fisher Price’ın yağmur Ormanı‘nı aldık ama eve gelip de kutuyu açınca şok olduk, halının eni boyu zaten bizim çocuk kadar, dikdörtgen şeklinde, ve bana çok küçük ve ince geldi, üstündeki oyuncaklar cırt cırtla bağlanıyo ve oyuncaklardan müzik sesi çıkaran sert bir oyuncak, yani bebek onu çekebilecek zamana geldiğinde çekip kafasına falan vurabilir. Bide müzik sesi çıkaran sadece o oyuncak var, onada yetişip topunu döndürmesi lazım ki, müzik sesi çıksın, zaten kısacık bi melodi çalıyor o kadar. Onun dışında çıngırak mıngırak bişey yok, incecik kumaştan bi kaç tane kelebeği var. evet zürafası ve palmiye ağacı var güzel ama bukadar dezavantaj içinde onlar kaybolup gidiyor.

ewt ben de senin gibi düşündüm, gerçekten güzel bir şey ama benimki durmadı içinde. 4. aydan itibaren hareketlendik ve biz o zaman 2 gün oynadık sadece. şimdi ise sadece parçalarınla oynuyor. neyse ben satın almamıştım bir siteden kiralamıştım. yoksa o kadar para verdiğime üzülecektim..

biz tinylove maymun adası aldık. kızım çok oynadı onunla, baya bi zaman geçiriyordu. öyle ki onu halıya yatırıp banyo bile yapabiliyordum.

biz chicco marka aldık oldukça kapsamlı bişey neresine vursan ışık ve müzik çalıyor benim oğlum pek ilgilenmiyor dediğin gibi pahalı bir oyuncak istersen sen oyuncağa bakmaya bebeğinide götür orada o oyuncakla ilgilenirse severse anlarsın zaten. Benim oğlum koyduğumda beş dakikayı geçmiyor kalması.

oyun halısı 5Oyun halısı alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

  • Markasız, sertifikasız ürün kullanılmamalı
  • Oyun halısı bebek/çocuk arasında çok sıkı fıkı bir ilişki olacağından yasaklı maddeler özellikle de bebeklerin hormonal dengesini etkileyebilen maddelerden arındırılmış ürünleri olmalı. Örneğin ağır metal, formaldehit, fitalat gibi maddeler.
  • Oyun halısı yeterince kalın olmalı darbeleri yumuşatmalı yer ile bebek arasında izolasyon/yalıtım sağlamalı
  • Kolay temizlenebilir olmalı
  • Eğitici ve öğretici olması gerekli ,amacına uygun olarak gelişime fayda sağlamalı

 

Oyun halısı nasıl olmalı ?

Çocuklarımıza güvenli, hijyenik ve eğlenceli bir ortam sunmak için tasarlanmış oyun halısı ;  toksik madde içermeyen CPSIA  (Avrupa oyuncak güvenliği sertifikası) standartlarının tüm gereklerine uygun üretilmiş olmalı, çevre dostu (ECO Technology), çocuklarımızın güvenle oyun oynayabilmesini yeterince yumuşak olmalıdır (böylece düşme ve yuvarlanmalara karşı mükemmel koruma sağlar).

Oyun halısı üzerinde bulunan desenler, resimler, rakamlar  çocukların  zihinsel becerilerini geliştirmeye yönelik olarak tasarlanmış olmalıdır. Böyle oyun halısı bebeğimizin keşif yeteneğini geliştirirken el-göz koordinasyonu artırır. Üstelik bazılarının yabancı dilde örneğin ingilizce olarak tasarlanmış olması, çocukların dil gelişimine de büyük ölçüde katkı sağlar. Oyun halısının hışırtılı kısımları bebeğinizin dikkat yeteneğini geliştirir. Çift taraflı kullanılabilir ve üstelik her iki tarafı farklı desenlerden, resimlerden, rakamlardan oluşursa bir taşta 2 kuş anlamına gelir. Bazı oyun halısı ürünleri sayesinde bebekler gözleriyle nesneleri takip etmeye,ufak öğeleri ayırt etmeye ve dünyayı keşfetmeye başlar. Katlanarak rahat bir taşıma imkanı sunan oyun halısı modelleri aileler için rahatlıktır.

Oyun halısı ne zaman kullanılır ?

Ürünler üzerinde kullanımla ilgili açıklayıcı bilgiler bulunur. 0+ yani yenidoğandan itibaren bebeğinizin kullanımı için uygundur, sıfırıncı aydan itibaren olarak değerlendirebilirsiniz ,örneğin  3+ 3.aydan itibaren gibi ifadeler sizleri yönlendirecektir. Kolayca katlanıp, kaldırılabilir ve doğumdan itibaren kullanıma uygun olan ürünleri tercih ediniz. Oyun halısı normal ev halısı üzerine battaniye, çarşaf düşünüldüğünde pratik ve hijyenik bir oyuncaktır.  İstenildiği zaman kapanan kenarları ile bebeğin yuvarlanmasını önleyen modelleri anneler için tercih sebebidir.

 

Puzzle tipi köpük oyun matları

Puzzle Mat olarak da bilinir. Çocuğunuz ile güzel vakit geçirebileceğiniz güzel bir eğlence aracıdır.  Emekleme döneminden 2-3 yaşına kadar kullanılabilir. Parke, seramik zemin eğer taşınabilirse balkonda, piknikte, yazlıkta her yerde kullanılabilir. Düşme ,kayma olmadan ve zeminle arasında yalıtım sağlayarak kısacası üşütmeden su ya da boya ile oynayabilir. Çok değişik şekillerde olup öğreticidir, bebeğiniz eğlenirken aynı zamanda harfleri, sayıları, hayvanları öğrenebilir. Çocuğunuzun numaraları öğrenmesine yardımcı olur.Ürünün parçalarını çıkartılabilir, yan yana, üst üste takılabilir ve böylece dilediğiniz şekli elde edebilir ve çocuğunuzun zihinsel gelişimine yardımcı olabilirsiniz.   Ürün yumuşak olduğundan (darbe emme özelliği) çocuğunuzun dizlerini acıtmaz, düşmelerde incitmez. Köpük olduğu için kolay yıkanır ve kurur. Bazılarında alev almaz özellik, antistatik, UV güneş ışınlarına karşı dayanım ve kokusuz olma gibi artı özellikler mevcuttur. Bu  nedenlerle bu ürünleri sıklıkla kreş ve ana okulu zeminlerinde görebilirsiniz.

oyun halısı 3Oyun halısı tavsiyeleri ve ay ay bebek gelişimine etkisi

0 – 1 Ay

Genel itibariyle oyun halısı kemer efekti bulunan ürünler nispeten kapalı bir alanın güvenliğini sağlayarak, bebeğin sakinleşmesine yardımcı olur. Klasik müzik, ahenkle çalan zil ve başının üzerinde asılı duran renkli oyuncaklarla birlikte duyuları uyarır. Kenarlıkları olan modeller için bebekler güvenli ortamda jimnastik yapar ve motor becerilerini geliştirmeye başlarlar.

 

3 – 4 Ay

Çoğu oyun halısı birden fazla duyu uyarısı sunar. Görme duyusunu renkli oyuncaklar, net ilüstrasyonlar ve yanıp sönen ışıklarla uyarır. İşitme duyusunu klasik müzik ve diğer çeşitli seslerle uyarır.  Dokunma duyusunu geniş doku ve malzeme gamıyla uyarır. Tekmele veya jimnastik aktiviteleri bebeğin kaba hareket kaslarının güçlenmesine yardımcı olur.

 

5 -6 Ay

İyi bir o yun halısı yedi gelişme unsurunun gelişimine katkıda bulunur. Şimdi bebek, bütün müzikal özelliklerden keyif alabilir, yakın ve uzak, geniş ve küçük görsel uyarımları izleyebilir.

Bebek, elleri ve ağzıyla oyuncakları keşfederken veya battaniyedeki uyarıcı parçalarla oynarken dokunma duyusunu geliştirir. Bebek, işitsel ve görsel tepki elde etmek için tekmeleyerek,zıplayarak veya ona vurarak bacak ve el kaslarını güçlendirir.

 

6 – 10 Ay

Kemerlerin kaldırılmasıyla, bebek, oyun halısında yatmaktan veya oturmaktan keyif alır ve duyuları uyarılmaya devam ederken oyuncakları keşfeder.

Bebek, görünüp kaybolma şeklindeki oyunlarla oynayarak hareket becerilerini mükemmelleştirir ve cisim kalıcılığını anlamaya başlarken, etki ilişkilerini öğrenir.

oyun halısı 1Oyun halısı tavsiyeleri ve yorumları

Normal halılara göre daha hijyenik olan oyun halısını temizlemek kolay olmalı, yoksa neden alasınız. Toz,mayk ,halı tüyü derdine son verecek oyun halısını tercih ediniz.

Yemek yerken ağzından çıkarıverirse, meyve suyu ya da sütünü dökerse, boya kalemleri ile yaratıcılığını denerse temizliği pratik oyun halılarını tercih ettiğinizi için pişman olmazsınız.
Silmek ile yetinmeyecekseniz yıkanabilir oyun halısı almanızı tavsiye ederim.

Güvenlikten asla taviz vermeyin ! Düşmelere karşı korumacı, yerden gelecek soğuğa karşı etkili olması için kaliteli oyun halılarını öneririz. En azından ürünü elinizle test ediniz, siz emekleyince diziniz acımıyorsa bebeğinizin de acımayacaktır. Unutmayın , oyun halıları sert zeminler üzerinde kayma, düşme ve darbelere karşı çocukları koruyarak onlara mükemmel bir oyun alanı sunmak amacı ile tasarlanmıştır.

Ses yalıtımı da olmalı, böylece yukarıdan atılan oyuncaklar, sürekli tutulan ritmler, yaratıcı tum tum müzikler kimseyi rahatsız etmeyecektir.

Harfli ve rakamlı oyun halısı modellerinde bi süre sonra gevşeme sorunu, her temizlik ve oyun denemesinde düşme problemi yaşamamak için ürün yorumlarını okuyunuz.

Üzerinde koşarken ürünün kaymaz şekilde tasarlanmış olmasına dikkat edin. Ya kaydırmaz tabanlar,ya da yeterince kalın ve güçlü oyun halısı modellerini tercih ediniz.

Oyun halısının çift taraflı kullanılabiliyor olması aynı paraya 2 ürün almışsınız etkisi yapar, çabuk sıkılan minikler için diğer yönünü de kullanabilirsiniz.

Oyun halısı üzerinde bulunan desenler, resimler ve rakamlar çocukların zihinsel becerilerini geliştirmeye yönelik tasarlanmıştır. Zihinsel gelişimleri için farklı alternatifler sunan oyun halılarını almanızı tavsiye ederiz.

Kısaca özetlersek bir oyun halısı ; eğitici ve eğlendirici, sıvı geçirmez, kolay temizlenebilir ve leke bırakmaz özellikli, kaymaz yüzeyli, eğer mümkünse çift taraflı kullanılabilir, mikrop ve bakteriler için yaşam ortamı oluşturmayacak kalitede, asla ve asla Formaldehit içermeyen, endokrin engelleyici ve Kurşun, Baryum, Kadmiyum, Civa, Krom, Arsenik, Antimon, Selenyum gibi ağır metaller içermeyen bir ürün olmalıdır.

Playgro Mutlu Orman Işık ve Sesli Oyun Halısı

Tiny Love Gymini Hareket Merkezi Oyun Halısı