kadın vajinası hakkında, kadın vajinası hakkında bilgi, kadınların vajinaları hakkında bilgi


Duş sorusu

Vajinanızı duş yöntemiyle temizlemenize gerek yoktur. Herkesin vajinası kendine has farklı bir kokuya sahiptir. Eğer bu bölgenizde aşırı bir akıntı ve koku var diye duş yöntemini tercih ediyorsanız bu, bir enfeksiyonun işareti olabilir. Duşla bunu geçirmeye çalışmak yerine doktora gitmenizi öneririz.

Seks sağlıklıdır

Güvenli seks sizin için faydalıdır. Mutlu olmanızı sağlar, kalp hastalıklara yakalanma ihtimalinizi azaltır, immün sisteminizi güçlendirir, meme kanserine yakalanma ihtimalinizi azaltır, fit olmanızı sağlar, uyumanıza yardımcı olur, stresinizi alır ve daha genç görünmenizi sağlar.

Kayganlaştırıcı

Cinsel ilişki sırasında kayganlaştırıcı kullanma ihtiyacı hissediyorsanız da dert etmeyin, sizde bir sorun yok. Pek çok kadın, yaşı ilerledikçe bu durumu yaşar. Kuru bir vajina, seksten zevk almanızı zorlaştırır. Böyle bir sıkıntınız varsa doğal, cildi tahriş etmeyen, su bazlı bir kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz.

Acı hissi

Cinsel ilişki sırasında acı hissetmiyor olmanız gerekir. Vajinanın amacı, seks yapmaktır. Eğer cinsel ilişki sırasında acı hissediyorsanız doktorunuzla bunu görüşün.

Vulva çeşitleri

Vajinanın belli bir görünüşü yoktur. Vulva, vajinanın dış dudaklarına verilen addır ve her kadının vulvası farklıdır. Vulvanız etli ya da zayıf olabilir, kendi cinsel organınızı olduğu gibi sevmeyi öğrenin.

Boşalma

Tıpkı erkekler gibi kadınlar da boşalırlar. Boşalmanın iki tipi vardır, eğer az miktarda ve süt görünümünde ise bu, paraüretral bezlerinizin orgazma tepki olarak ortaya çıkarttığı bir akıntıdır. Eğer daha çok miktarda ise bu, genellikle idrar torbasından gelen, kasılmaların neden olduğu idrardır. Genellikle boşalma sırasında bu ikisi karışık olarak ortaya çıkar.