Kış aylarında havaların soğumaya başlamasıyla beraber, ellerimizin hassasiyeti de artıyor ve kurumaya daha elverişli hale geliyor. Ancak bu tehlikeyi, düzenli el bakımıyla önlemek mümkün. Kış aylarında derinlemesine el bakımı ve yumuşacık ellere sahip olmak için birkaç önerimiz var. Haydi, hemen bakalım.

Nem-len-dir-me!

Tıpkı yüzünüz ve vücudunuz gibi, ellerinizin de düzenli olarak beslenmesi ve nemlendirilmesi gerekir. Cilt tipine uygun bir krem seçerek işe başlayabiliriz. Eğer cildin aşırı kuruysa, yatmadan önce nemlendiricini sür ve sonra bir eldiven giy. Sabah kalktığında ellerinin yumuşaklığına inanamayacaksın.

Derinlemesine bakım

Ellerimiz zaman zaman daha derinlemesine bir bakıma ve ölü derinin atılmasına ihtiyaç duyar. Yüz temizleme fırçanla (yüz temizleme fırçası daha yumuşaktır ve hassas bakım sağlar) ellerini fırçalayarak veya zeytinyağına biraz şeker ekleyip ellerini ovalayarak ölü deriyi uzaklaştırabilirsin.

Tırnak bakımı

Kuşkusuz, gerçekten güzel ve bakımlı eller için, tırnaklarımızı da ihmal etmememiz gerekiyor. Tırnaklarını düzenli olarak törpüleyerek şekillendirmek ve manikür aralarında birkaç hafta oje sürmeden tırnakları dinlendirmek tırnaklarının doğal parlaklığını ve gücünü geri kazanmasını sağlar. Son olarak, kütikül bakımının da en az el ve tırnak bakımın kadar önemli olduğunu unutma ve tırnak etlerini düzenli olarak kütikül yağı ile ovmayı ihmal etme.

Sadece birkaç dakikanı alacak bu bakım sırlarıyla, en soğuk havalarda bile yumuşacık, sağlıklı ve bakımlı ellere sahip olabilirsin.