Yılbaşı için güzellik ilhamı mı arıyorsun? Esinlenmek için moda haftalarından daha iyi bir ortam bilmiyoruz!

Yılbaşı için güzellik ilhamı mı arıyorsun? Esinlenmek için moda haftalarından daha iyi bir ortam bilmiyoruz! Bu sene moda haftaları kulislerinde ve podyumlarında iki trend tekrar ve tekrar güzellik radarlarımıza takıldı: grafik göz makyajları ve renkli göz farları! İkisini bir araya getiren bu renkli grafik göz makyajını uygulamak istersen, aşağıda seni pratik bir rehber bekliyor!

Kusursuz bir baz

Hafif ve mat bir fondötenle yüzünü makyaja hazırlayarak başla. Fondötenini, alnına, yanaklarına, burnuna ve çenene noktalar halinde uygula ardından temiz bir makyaj fırçası ile iyice dağıt. Daha sonra daha fazla kapama ihtiyacı duyduğun bölgeye kapatıcını sür. Makyajının kalıcılığını uzun süre korumak ve parlamayı önlemek için T bölgene pudra uygula.

Odak: Gözlerin

Eğer bu makyajda olduğu gibi, göz makyajı odağın olacaksa gözlerine primer (makyaj bazı) uygulamayı unutma. Parmaklarını kullanarak ürünü ısıt ve yumuşayan primerını göz kapaklarının üzerine uygula.

Mor parlak bir göz kalemi ilegözlerinin iç köşelerinden, göz kapaklarının katlanma çizgisine doğru bir çizgi çek ve göz kapağının ortasına geldiğinde dur. Ardından yine gözlerinin iç köşelerinden başlayarak üst kirpik çizgine ince bir çizgi çek. Bir far fırçası ile çektiğin çizginin üzerinden geçerek, çizgiyi yumuşat.

Ardından açılı eyeliner fırçanı önce hafifçe suya ardından koyu mor tondaki göz farına batırarak şakaklarına doğru kuyruk çekerek kuyruklu göz makyajı etkisini yakala. Fırça ile göz kapaklarının üzerindeki boşluğu doldurmak için koyu mor farını gözlerinin iç kısımlarına doğru dağıt.