DS Laboratories saç uzmanları, yaz öncesi sağlıklı, bakımlı ve canlı saçlara sahip olmak için 8 altın kuralı açıkladı.

ABD’de saç ve cilt bakımı sektörünün önde gelen markalarından DS Laboratories’in saç uzmanları, hava sıcaklarının arttığı yaz ayları öncesinde sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak için yapılması gerekenleri ve önerilerini açıkladı.

Daha hacimli, canlı, parlak ve güzel saçlar için düzenli bakımın önemine değinen uzmanlar, dışarıdan uygulanacak kürler, bakımlar ve ürünlerle birlikte sağlıklı beslenmenin de çok önemli olduğunu vurguluyor.

Yaz ayları öncesinde saçın ve saç derisinin kuvvetlendirilmesi ve zor günlere hazırlanması gerekiyor. Bunun için doğru ürünlerin kullanılması, stresten uzak durulması, uyku düzenine dikkat edilmesi ve gerekli bakımların yaptırılması öneriliyor.

DS Laboratories saç sağlığı uzmanlarının önerileri şu şekilde:

1. Sıcak havalar başlamadan fönü azaltın
İlkbahar ile birlikte ısınmaya başlayan havalar saçların da zamanla daha fazla ve hızlı kurumasına, kırılgan bir yapıya bürünmesine ve mat bir görünüm kazanmasına neden olur. Hava sıcaklığının ve havadaki nem oranının artmaya başladığı yaz öncesinde kurutma makinesinden mümkün olduğunda uzak durulması, daha az fön çektirilmeli ve saça kaybettiği nem oranını kazandırmak için bakım kürleri uygulanmalıdır.

2. Saç renginizi koruma altına alın
Yaz ayları ile birlikte havuza ve denize girme sıklığında önemli ölçüde bir artış olmaktadır. Özellikle doğal olmayan ve koruyucu maddelerin yoğunlukla kullanıldığı havuz suları, saçın kimyasını da bozmakta, rengini açmakta ve zarar vermektedir. Havuzun bu zararlı etkilerinden korunmak amacıyla yaz öncesinde saçlara yapılacak bir dizi bakım yapılabilir, hem saçın sağlığı hem de canlı rengini koruması güvence altına alınabilir.