Sabah hazırlanmak yerine biraz daha uyumayı tercih ettiğimiz ve hazırlanma süremizden fedakarlık etmek uğruna zaman zaman alarmı ertelediğimiz bir sır değil. Özellikle kış aylarında yatağın sıcaklığı hepimiz için kalkmayı zorlaştırıyor. Güzelliğimiz sözkonusu olunca da bazen hazırlanmak saatler alabiliyor. Peki, 5 dakika daha uyumak veya muhteşem görünmek arasındaki bu dengeyi nasıl sağlayacağız? Senin için harika bir 20 dakikada hazırlanma rehberi hazırladık.

Akşam Hazırlıklarını Tamamla

Mutlaka daha önce de duymuşsundur ama hazırlık en önemli anahtar. Eğer gece terleme sorunu yaşamıyorsan, duşunu sabah yerine gece yatmadan yapmayı tercih etmek sabah inanılmaz zaman kazandıracaktır. Saçlarını da akşamdan şekillendirerek yatarsan, sabah sadece düzeltip çıkmak kalacak.

Ertesi günün iş programını düşünerek giysi ve aksesuarlarını akşamdan hazırlamak da, sabah önemli bir zamanın kurtarıcısı olabilir. Kahveni ve kahvaltını da hazırlayıp yatarsan, işlem tamam!

Hazırlanma Vakti!

Sabah oldu… Yüzünü yıkamak, dişlerini fırçalamak, saçlarını taramak, giyinmek vemakyaj yapmak için 15 dakikan var.

3-4 Dakika: BB Krem gibi nemlendirici, güneş koruyuculu, fonksiyonel ürünleri tercih etmek senin birçok rutinden kurtarabilir.

2-3 Dakika: Göz altlarına aydınlatıcı bir kapatıcı uygulayarak halka ve lekelerden pratik şekilde kurtulabilirsin.

2 Dakika: Yanaklarını ve dudaklarını aynı anda renklendirecek bir ruj ile, güne ışıltıyla başlamak sadece 2 dakikanı alacak.

2-3 Dakika: Hacimlendirici ve kirpik uzatıcı bir maskara ile mükemmel bakışları yakalamayı unutma.