Sağlıklı saç ve tırnaklar için bu önerileri kaçırmayın…

Güzel ve sağlıklı olmak birbirini bütünleyen vazgeçilmez ikili. Ve bu ikili cazibeye sahip olmak için beslenme şeklinizi revize etmelisiniz. Nasıl besleniyor, neler yiyorsanız; sonuçlar hayatınızın içinde, görünümü yüzünüzde ve dış görünüşünüzde imajınızı bütünlüyor. Tırnaklarınızın şekli, gözünüzün parlaklığı saçlarınızın güçlü yapısında beslenme başrol oyuncunuz.

1- Beslenme hayatınızın içinde yaşama değer katan sosyal ve kültürel yapıyla olgunlaşan çok önemli bir ihtiyacımız. Yemek yerken; rahat olun, yavaş yiyin, iyi çiğneyin, damak tadına odaklanın, mutlu olun. Böylece yemek yerken, beslenme sırasında enzim ve hormonlarınınız dengeli ve uyum içinde olsun ki sonuç güzelleşin.

2- Beslenmenizi revize edin, sevmediğiniz şimdiye kadar hiç yemediğiniz sebze, meyve çeşitlerini gözden geçirin. Şimdi bu konuyu masaya yatırın, acaba hangilerini yiyebilirim? Hangisi kabul edilebilirim? Beslenme çeşitliliğini arttırmak ve yemek seçme huyumuzu en aza indirmek metabolizmamızı canlandırır ve yağ yakma kapasitesini arttırır.

3- Aşırı beslenip sürekli bir şeyler yeme eğilimindeyseniz. Önce Sabah öğlen akşam sağlıklı ve dengeli sebze, et, ekmek, yoğurt, salata içeren bir beslenme şekli uygulayın. Aldığınız kalori miktarını yavaş yavaş dengeli bir şekilde azaltın.

4- Yemekleriniz ne çok yağlı, ne de tamamen yağsız olsun. Yağı tamamen kesmek vücudunuzun enerji dengesini bozar. Zaman içinde bir takım sağlık problemlerine zemin hazırlar. Saç, tırnak, ve gözlerinizde enerjik bir görünüm için; Süt yoğurt peynir gibi süt ürünlerinin normal yağlı olanlarını tercih edin. Salatalarınıza zeytinyağı kullanın. Yemeklerinizde zeytinyağı ile birlikte ayçiçekyağı (= soya yağı = mısırözü yağı) kullanın.