Kuşkusuz ki güzellik her kadın için büyük önem taşımaktadır.Günümüzde vücudun her bölümünde güzelleşmek için uygulanan estetik operasyonlara vajinal estetikte eklendi.

Geçmişten bugüne kadınlar hep güzel olmanın peşindedirler.Güzellik anlayışı kişiden kişiye,kültürel yapıya,beklentilere ve kişinin o an ki ruh haline göre değişim gösterir. Genital bölge ve problemleri vücudun diğer organlarına nazaran daha önceki yıllarda hep geri planda bırakılmıştır.Ama artık kadınlar bu tabuyu yıkmış ve genital bölge sorunlarına çözüm yolları aramaya başlamışlardır.Yaptırılan estetik operasyonlar içerisine genital estetiği de eklemişlerdir. Genital estetik kadının cinsel organından memnuniyetsizliği nedeniyle yapılır.Genital organını beğenmeme bir çok cinsel fonksiyon bozukluğuna sebep olabilmektedir.Bu durumda yapılan genital estetik kadının kendine olan güveninin artmasını ve cinsellikten zevk almasını sağlar.

Son yıllarda en sık talep gören estetik operasyonlardan biri olan genital estetik ülkemizde de sıkça yapılan bir operasyondur. Genital estetik için yaptırmak için evli ya da bekar olmanın bir önemi yoktur.Bakire olan kişiler de genital estetik yaptırabilir çünkü bu operasyonda kızlık zarı zarar görmez.

Vajinal estetik; Bayanlarda vajinal estetik, cinsel bölgede şekil bozukluğu ve dış görünüş beğenmeme sonucu yapılan bir operasyondur. Genelde estetik operasyonlar daha çok dış görünüş için yapılsa da son yıllarda vajinal estetik ameliyat sayısı artmıştır. Cinsel hazzı artırmaya yönelik bir ameliyattır. Bu operasyona karar vermek için hangi durumlarda estetik yapılır aşağıda belirtelim.