Yağları vücudumuzun dolgu deposu olarak düşünebiliriz. İstemediğimiz yağlardan kurtulurken bunlardan fayda sağlamak da mümkün.

Özel bir teknikle alınan yağlar bir takım işlemlerden geçirilerek steril şartlar altında vücudun diğer bölgelerine enjekte edilebilir.

Liposuction işleminde başarının hasta ve hastanın uygulama yapılacak bölgesinin iyi seçilmesine bağlı olduğunu dile getiren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara.,liposuction ile kişilerdeki yağ hücre sayısının azaltılmış ve oluşan yara iyileşmesinin etkisi ile bölgenin daha sert bir kıvama ulaştığını vuguladı.

Asla basit bir işlem olmadığını anlatan Erkara, diğer ameliyatlar gibi teknik ayrıntısı olmasa da el işçiliğinin öneminin çok büyük bir meziyet olduğunu belirtti.

Bir başka avantajı ise alınan yağın dolgunlaştırılması gereken başka bir bölgeye nakledilmesinin de aynı anda yapılabilir olmasıdır. Örnek olarak liposuction ile aynı seansta orta yüz bölgesindeki çökmenin düzeltilmesi, poponun dolgunlaştırılması verilebilir.

Bunca alternatif cihaz çıkmasına rağmen klasik ıslak teknikle yapılan liposuction yönteminin kesinlikle out olmadığını anlatan Op. Dr. Defne Erkara, liposuctiona bakış açısının, el başarısının, sabırda gizli olan başarının asla yitirilmeyeceğeni vurguladı.

Çünkü işlemin insana yapılıyor olmasının ve yine insanın el ayarının başarının altın anahtarı olduğunu dile getiren Erkara, bu yöntemin başarısının yadırganamayacağını belirtti.

Liposuction Yöntemi ile en sık hangi bölgelere yağ enjeksiyonu yapılabilir ?

1- Yüz bölgesi

Yüzün üst 2/3 kısmına dolgunluk vermek amacıyla yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu dolgunluk etkisi yanında yüz derisinde de gençleşme etkilerine yol açar.
Gülme çizgileri, kaş çatma çizgileri, dudaklar yüzdeki yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırılan diğer bölgelerdir.