Yaz kapıdayken hepimizin derdi kışın aldığımız fazla kiloları vermek ve çıkıntı yapan göbeğimizi yok etmek. İşte size karnınızdaki yağlarınızdan kurtulmanızın yöntemleri!

Suyunuzu daima yanınızda taşıyın

İster kilo vermeye çalışın, ister karın yağlarınızı eritmeye, ne amacınız olursa olsun daima yanınızda su taşıyın. Vücudunuzu nemli tutmak son derece önemlidir. Ayrıca düzenli olarak su içmek, şekerli ve gazlı içeceklerden de uzak durmanızı kolaylaştıracaktır.

Tabağınız renkli olsun

Öğününüz ne kadar renkli olursa o kadar sağlıklıdır. Tabağınızı mutlaka renkli sebzelerle doldurun.

Fast foodu bırakın

Abur cubur (fast food) karın yağlarınızdan kurtulurken en büyük düşmanınız olacaktır. Ne kadar çekici ve lezzetli hatta ekonomik olurlarsa olsunlar, bol miktarda kalori içerdiklerini unutmamalısınız. Üstelik bu kaloriler doğrudan problemli bölgelere yani karın ve popoya gider! Fast food yerine salata ve sebzeye yönelin.

Gazlı içecekleri bırakın

Bir bardak gazlı ve şekerli içecekte, büyük bir boy muzdakinden çok daha fazla kalori vardır. Vücut bu kalorileri nasıl yakacağını bilemez ve sonuçta karın yağları olarak size geri dönerler.

Ağırlık kaldırın ve koşun

Karın yağlarınızı yakmak için hayatınızın sonuna kadar mekik ve şınav çekmeniz gerektiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ağırlık kaldırmak ve koşmak da karın yağlarınızdan kurtulmanızı sağlarlar.

Yemekten önce bir bardak su için

Eğer susuzsanız daha çok yemek yersiniz. Bu nedenle, aşırı yemenin önüne geçmek için, yemekten hemen önce bir bardak soğuk su içip, birkaç dakika bekleyin.