Konu makyaj fırçası olunca, doğal kıllı, yumuşak kıllı, konik şeklinde olanlar derken onlarca farklı seçeneğimiz var ama muhteşem bir makyaj için hangilerini tercih etmeliyiz? Eğer sen de makyajını tek fırçayla tamamlayanlardansan, bugünkü dersimize mutlaka göz atmalısın.

Hepimiz güzel bir cilt ve doğru makyaj uygulamasının peşindeyiz. Doğru makyaj fırçasına yatırım yapmak da, kusursuz bir makyajın ilk adımı. Makyaj fırçalarıyla ilgili kafa karışıklıklarını giderecek, kusursuz makyajın sırlarını seninle paylaşmaya hazırız.

İşte makyaj fırçalarıyla ilgili mutlaka bilmen gerekenler!

Fırçalar iş başında

Her fırça kendine özgü boyutuyla, ciltte ulaşılması zor bölgelere uygulama yapmayı kolaylaştırıyor. Sünger veya parmak yoluyla kolaylıkla yapamayacağımız renk geçişlerini elde etmemizi sağlıyor. Allık, fondöten ve eğik uçlu eyeliner fırçası yaratmak istediğimiz etkiyi kolaylaştırdıklarından, en çok kullandıklarımız arasında.

Ruj fırçaları: Kapatıcını uygularken, ruj fırçandan yardım alabilirsin. İnce olan bu fırça ile daha iyi kapatıcılık sağlayabilirsin. Aynı zamanda, dudak fırçaları çok ince olduğundan, makyajı daha kontrollü uygulamana yardımcı oluyor. Bu nedenle krem göz farları uygularken, dudak fırçaları imdadımıza yetişiyor.

Kontur fırçaları: Açılı yapısı bu fırçanın normalden daha fazla ürünü alabilmesini sağlıyor, böylelikle belirgin bir yüz hatlarına kavuşmamız kolaylaşıyor. Bu fırçalar, açılı yapısıyla kontur uygulayacağın noktalara doğru bir şekilde uygulama yapmanı kolaylaştırıyor.

Kaş fırçaları: Eskiyen maskaranın fırçasını kaş fırçası olarak kullanabileceğini biliyor muydun? Fırçayı yıkayarak temizle ve kaş şekillendirme işleminde kullanmaya başla. Saniyeler içinde daha dramatik kaşlara sahip olacaksın.