Yeni bir yıla girerken kendinize yeni bir gülüş hediye edebilir, eksik dişlerinizden kurtulabilir, küçük estetik dokunuşlarla inci gibi dişlere kavuşabilirsiniz. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu yeni yılda diş lekelerinizden kurtulmanın, parlak bir gülüşe sahip olmanın püf noktalarını anlatıyor…

Bir seneyi geride bırakıp yepyeni bir yıla merhaba derken kendiniz için yapacağınız yeniliklerden en önemlisi güzel bir gülümseme ve inci gibi sağlıklı dişler olacak. İlk görüşte olumlu bir etki bırakmanın en önemli sebeplerinden biri olan gülüşümüz, sağlıklı ve parlak dişlerle tamamlanınca çok daha sihirli bir etki yaratıyor. Yeni yıla güzel bir gülüşle girmek isteyenler için Cad- Cam yöntemi ile gülüş tasarımının uygun olabildiğini belirten Çağdaş Kışlaoğlu, “ Bu yöntem bilgisayar anlamlı dizayn anlamına geliyor. Dişlerinin görünümünden ve gülüşünden memnun olmayan kişiler, ileri teknoloji porselen sistemi ile kendilerine özel doğal dişlere ve sağlıklı bir gülüşe sahip olabiliyorlar” dedi.

Dişlerdeki sarı lekelere elveda

Günlük tüketilen çay, kahve, sigara gibi maddeler dişlerde kalıcı sarı lekeler oluşturarak rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkarır. Diş beyazlatma yöntemiyle dişlerde oluşan sarı lekelerden kurtulup bembeyaz bir gülüşe kavuşabilirsiniz. Diş beyazlatma işleminin iki şekilde yapılacağını belirten Kışlaoğlu, “ İlki hastanın kendi başına uygulayabileceği bir yöntemdir. Bu işlemde hekim tarafından alınan ağız ölçüsü ile dişlerin üzerine takılacak ince beyaz kalıpların hazırlatılması daha sonrada hastanın bu kalıpların içine hekimin verdiği ilacı yerleştirerek beyazlatılacak dişlerin üstüne günde 6 ile 8 saat arasında takması şeklinde uygulanır. Diğer işlem hekim tarafından diş üzerine renkli ışık kaynağının uygulanması ile yapılır. Sonuç hemen görülebilir.” dedi. Bu gibi pratik işlemlerin ardından ihtiyacınız olan parlak gülüşe ve bakımlı dişlere sahip olabilirsiniz.