Yiyeceklerinizi yazın

Bir hafta boyunca her yediğinizi bir yere, dürüstçe, yazın. Neler yediğinizi görmek, sağlıklı beslenmenize yardımcı olacaktır.

Güne aktivite katın

Hareket halinde olmaya özen gösterin. Dişlerinizi fırçalarken, evi temizlerken, yemek yaparken hep hareketli olun. Dans edin, çömelme hareketi yapın. Her hareketin kilo vermenize yardımcı olacağını unutmayın.

Sağlıklı beslenin

Spor yapmak tek başına kilo vermenizi sağlamaz. Sağlıklı beslenmek de önemlidir. Öğünlerinizde bol bol sebze ve meyve olduğundan emin olun. Bir yemeği yemek konusunda tereddüt ediyorsanız, yemekten vazgeçin.

Aralıklar koyun

Kilo vermek, sıkılaşmak ve güçlenmek için aralıklı çalışmalar yapın. Koşunuza biraz sprint ekleyin, yürüyüşünüzü hızlandırın, kısacası 30 saniyelik kalp atışlarınızı hızlandırıcı hareketler ekleyin. Bu, sporunuzun daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Kalori saklamayın

Bütün gün az yiyip akşam yemeğine kalori saklamaktan vazgeçin. Sporunuzu yapın ve akşam yemeğinizi normal porsiyonda tüketin. Kendinizi zorlamak yerine küçük değişikliklerle (ekmeği beslenmenizden çıkartmak, tatlıdan uzak durmak) kilo vermeye çalışın. Eğer mutlaka tatlı yemeniz gerekiyorsa porsiyonunuza dikkat edin ve arkadaşınızla bölüşün.

Daha az stres yapın, daha çok gülün

Stresin korsitol hormonunu salgılamanıza neden olduğunu biliyor muydunuz? Korsitol, kilo alma hormonudur. Stres yapmayı bırakın ve daha çok gülün. Gülmek, kalori yakmanıza, moralinizin yükselmesine ve insanların sizle daha çok vakit geçirmek istemelerine neden olur.

Uykunuzu alın

Araştırmalar, günde 8 saat ya da daha fazla uyuyan insanların %50 oranında daha çok kilo verdiklerini göstermiştir.