Bacaklarınız kısa ve giydiğinizi yakıştırmıyor musunuz? O halde nelerden uzak durmalı,neler kullanmalısınız? İşte size tüyolar…

Doğru kıyafet seçimiyle boyunuzu olduğundan birkaç santim daha uzun gösterebileceğinizi biliyor muydunuz? Kısa bacaklı kadınların nasıl giyinmesi, nelerden uzak durması işte cevabı…

Yüksek bel pantolonlar

Yüksek bel pantolonlar bacakları her zaman olduğundan daha uzun gösterir. Jean, kumaş ya da desenli yüksek bel pantolon ve şortları gardırobunuzun ayrılmaz parçası haline getirin.

Monokrom stil

Monokrom stil, kısaca baştan aşağı aynı renk giyinmek demektir. Monokrom stili uygularken nude, gri, saks mavisi gibi renkleri tercih ederseniz, boyunuz olduğundan daha uzun gözükecektir.

Mini etekler

Bacak boyunuzu uzun gösteren mini etekler adeta bir ilüzyon etkisi yaratır ve sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir.Mini etekleri kışın da opak siyah çorapla giyerek daha uzun gözükebilirsiniz.

Nude renk topuklular

Her kadının dolabında en az bir çift nude renk topuklu ayakkabı vardır. Hemen her şeyle yakışan nude renk ayakkabılar, kısa boylu kadınların da mutlaka giymesi gerekenler listesinde. Cilt tonunuzla uyumlu bir nude renk ayakkabı ile her zamankinden daha uzun gözükebilirsiniz.

Maksi elbiseler

Kısa boylu kadınlar genellikle maksi elbiselerden uzak durur. Ancak doğru bir topuklu ayakakbı tercihi ile maksi elbisenizi kombinlerseniz, olduğunuzdan daha uzun gözükebilirsiniz. Özellikle platform topuklu ayakkabılar maksi elbiselerle harika bir uyum yakalıyor.

Uzun çizgiler