Sonbahar için şairlerin ve romantizmin mevsimi denir . Bence sonbahar, depresyona meyilli olanların mevsimi…

Şemsiye terörü yaşanırken sokaklarda, aklıma gelen tek şey bi’ an önce evime ulaşıp, battaniyemin altında huzura kavuşmak… Evden çıkmamın şart olduğu hafta içi mesailerinde ise mümkün olduğunca rahat, bol ve sıcak tutan kıyafetlerimle şıklığa farklı bir bakış açısı getirmeye çalışırım. Sonuç olarak; çalışan bir kadınsanız bu depresyon havalarında da depresyon şıklığında olmanız şart:) Ama güzel bir kombin için illaki topuklu ayakkabı, kumaş pantolon ve mini etek, ceket vs. şeyler giymenize de gerek yok. Eğer memursanız, avukat ya da doktorsanız üzgünüm, sizin için yapacak bir şey yok. Kariyer planlamanın ne denli önemi olduğu moda konusunda da karşınıza çıkıyor:)

1. En Bol Hırkanızın İçine Gömülün!

Bu yıl yine biz kızların kurtarıcısı olan tayt modası devam ettiği için, eğer vücut yapınız tayt giymek için uygunsa (!) hiç düşünmeden bol hırkalarınız ve salaş t-shirtlerinizle kombin yapabilirsiniz. Uzun çizmelerle tamamlayacağınız kombinle gün boyu rahat ederken, sonbahar depresyonunuzu iş yerinde de devam ettirebilirsiniz. :)

2. Bol, Salaş Kazaklar Hırkanın Yerini Tutabilir!

Reyonda pek alımlı görünmeyen, bir yıkamada kendinden geçecek izlenimi veren kazaklar var ya, hani şu en rahatları… Bu sene dar pantolon ve tayt üzerine geçiriyorsunuz, bir de uzun bir kolye ya da atkı sardınız mı boynunuza hooop! Günün sonbahar kombini tamam. :)