Hepimiz yılbaşı gecesi havalı görünmek istiyoruz ve evet, hepimiz bunu aynanın karşısında saatler geçirmeden yapabilmek istiyoruz.

Eğer sen de bütün sabahını harcamadan harika bir görünüm veya özenle şekil verdiğin saçlarınla uyumlu bir makyaj istiyorsan, 5 dakikada yeni bir tarz yaratacak önerilerimizi kaçırma.

Gümüşün pırıltısı

Metalik renkler bu sezonun olmazsa olmazı ama günlük kıyafet seçimi için biraz iddialı kalabiliyor. Peki bu metalik renklerden vazgeçmemiz anlamına mı geliyor? Tabii ki hayır. Giyemiyorsak, makyajımıza dahil ederiz. Gözlerinin iç köşesine uygulayacağın pırıltılı gümüş tonlarının küçük bir dokunuşu bile, sezon trendini yakalaman için yeterli. Yılın her zamanı rahatça kullanabileceğin bu imaj, özellikle de yeni yıl partilerinin yaklaştığı bu günler için harika bir tercih.

Metalik dokunuş

Birinci adım:

Metalik tarz için ilk önce doğal ve canlı bir baz oluşturmak şart. Kırışıklıklardan kurtulmak ve yüzünde sağlıklı bir ışıltı yakalamak için light-reflecting primer ile başla. Eğer gerekiyorsa kusurları gizlemek veya göz altı morluklarını gidermek için concealer kullanmayı da tercih edebilirsin.

İkinci adım:

Cilt tonunu eşitlemek ve cildini beslemek için BB krem uygula.

Üçüncü adım:

Eğer cildin soluk görünüyorsa geniş bir fırçayla elmacık kemiklerine allık uygula. Allık kullanırken aşırıya kaçmamaya özen göster, sadece doğal bir pembelik elde edecek kadar kullanman yeterli.

Dördüncü adım:

Kalın kaşlar diri ve genç görünümün önemli bir bölümü, kaş kalemini ihmal etme.