Günümüzde, zayıflık fazlasıyla önemsendiği için, pek çok kadın zayıf olmak uğruna yetersiz beslenmekte. Zayıf kalmak uğruna sağlığınızdan olmayın ve aşağıdaki sinyallere dikkat edin!

Sürekli halsizlik

Eğer kendinizi sürekli yorgun hissediyor ve fazla bir şey yemiyorsanız bu, yetersiz beslendiğiniz anlamına gelir. Kendinizi sürekli yorgun hissetmenizin bir diğer nedeni de tiroit sorunu olabilir. Yeterli beslendiğinizden emin olun.

Şişkin karın

Nadiren yemek yiyor ama yine de şişkin bir karınla geziyorsanız bunun nedeni yetersiz beslenme olabilir. Bu, bağırsaklarınızın besinleri emmediği anlamına gelir ve bu da sindirim sorunlarına, şişkinliğe ve gaza neden olabilir.

Tırnakların kırılması

Tırnaklarda kırılma, ikiye ayrılma hatta kanama olması vücudunuzun yeterli besin almadığının göstergelerinden biridir.

Göğüs kemiği

Eğer göğüs kemiğinizin her bir kemiği dışarıdan belli oluyorsa yetersiz besleniyorsunuz demektir.

Saç dökülmesi

Eğer saçlarınız hızla dökülüyorsa beslenmenize dikkat etmelisiniz demektir. Normalden fazla saç dökülmesi, uzun bir dönem devam ederse, bir sorun var demektir. Vücudunuzun yeterli miktarda protein, sağlıklı yağ ve besin aldığından emin olun. Protein eksikliği, yağ eksikliği, B vitamini eksikliği saç kaybına neden olur.

Dental problemler

Yetersiz beslenmek, diş ve dişeti problemleri yaşamanıza neden olur. Dişeti kanaması, diş kaybı, ağız kokusu ve diğer ağız sağlığı semptomları ve her tip dental enfeksiyonun sebebi yetersiz beslenme olabilir.

Sırt kemikleri

Sırtınızdaki bütün kemikler görünmeye başladıysalar bu, normal kilonuzun çok altında olduğunuzu gösterir. Sırt kemikleriniz ve kaslarınız asla belli olmamalıdırlar özellikle de vücut geliştirme gibi sporları yapmıyorsanız.