Çok sıkı diyetler

Düşük karbonhidrat, hiç karbonhidrat ve aradaki her şey çok sıkı ve gerçek dışıdır. Hayatınız boyunca yaptığınız şeyin tersini uygulamak ve ona bağlı kalmak ne kadar gerçekçi bir beklenti olabilir ki? Ölçülü rejimler ve beslenme şekillerini korumak her zaman çok daha kolaydır.

Aşermek

Bir tepsi dolusu tatlı gördüğünüzde canınızın çikolata istemesi çok normal. Fakat rejim yaparken istikrar gösteremeyip bu tatlıyı yemeniz ve sora rejimi tümden bırakmanız size yarar sağlamaz. Bunun yerine canınız bir şey istediğinde bir dilim keki arkadaşlarınızla paylaşın ve birkaç çatal alın. Birkaç çatal yemek bütün pastayı yemekten daha iyidir.

Aynı yiyecekten sıkılmak

Her öğün aynı şey yemek sıkılmanıza ve yeni bir şeyler yemek istemenize neden olur. Yiyeceklerinizi gün aşırı değiştirmeye özen gösterin, böylece sıkılmaz ve rejime daha uzun süre devam edersiniz.

Özel günler

Düğünler, doğum günü partileri, toplantılar, rejiminize sadık kalmanızı zorlaştıran yerlerdirler. Pek çok kalorili ve lezzetli yiyecek varken raydan çıkmanız çok kolaydır. Partide rejiminizi bozmamak için, oraya gitmeden önce büyük bir salata yemeye özen gösterin ve çok canınızın istediği şeylerden küçük lokmalar almakla yetinin.

Başkalarının ısrarları

Sevgiliniz, eşiniz ya da arkadaşlarınız rejimi bir günlük bırakmanızı söyleyip sizi yoldan çıkartabilirler. Böyle bir durum yaşadığınızda stres yapmayın ve porsiyon kontrolü yöntemiyle yemeğinizi yiyin. Rejimi bozduysanız bir sonraki öğünde kaldığınız yerden devam edin.