Vücudu susuz bırakmamak

Mankenlerin ilk kuralı daima ellerinde bir şişe su ile gezmektir. Sağlıklı olmak için ilk adım vücudu susuz bırakmamaktır. Su, sindirim sisteminizin düzgün çalışmasını, vücudunuzun su tutmamasını sağlar. Bir diğer yandan da vücudunuzun toksinlerinden arınmasına yardımcı olur.

Azar azar sık sık yemek

Mankenlerin genellikle oturup günde 3 öğün yemek yiyecek zamanları olmaz. Bunun yerine sık sık ve azar azar yerler. Yanlarında daima meyve, sebze, kuruyemiş bulundururlar.

Asidit oluşturan et, süt ürünleri ve yağlardan uzak dururlar

Pek çok manken önemli bir işten önceki birkaç gün hayvansal ürün tüketmezler. Alkalin/asidik diyete göre et, süt ürünleri, işlenmiş yağlar hem kilo alımına hem de akne gibi problemlere yol açarlar. Süt ürünlerini ve etleri (yağlı olanları) tüketmeyi bırakmak kilo vermenize mutlaka yardımcı olacaktır.

Sakız ve diyet kola gibi içeceklerden uzak durmak

Mankenler, vücutlarının şişkin olmaması için her şeyi yaparlar. İçinde kalori olmadığını iddia eden ürünler bile kilo almaya ve şişkinliğe neden olur.

Daha temiz cilt için meyve ve sebze tüketmek

Cildinizin aknesiz ve canlı olmasını istiyorsanız kırmızı meyve (çilek, ahududu…vb.) ve turunçgilleri tüketmek akıllıca olacaktır.

Yeterli uyku almak

Mankenlerin hayatı son derece yoğun olabiliyor. Ama iyi görünen bir cilt için ne kadar yoğun olurlarsa olsunlar uykularına dikkat ederler. Uykusuz kalmak hem cildinizin solgun görünmesine hem de erken yaşlanmaya neden olur.