Ginseng

Genellikle Sibirya ginsengi ve Çin ginsengi çeşitleri satılan bu bitki kilo vermenize yardımcı olur. İçeriğindeki kafein doğal bir uyarıcıdır ve metabolizmanızın hızlanmasını sağlar. Ayrıca termojenik yardımda bulunur. Bu da demek oluyor ki size ekstra enerji ve yağ yakımı sağlar. Bütün bunların yanında iştah kapatır ve zihnin açık olmasını sağlar. Ginsengi takviye ya da çay olarak tüketebilirsiniz.

Bostanotu

Karaciğeri temizleyen bir bitki olan bostanotu kilo vermenize yardımcı olur. Karaciğerinizi toksinlerden arındırır ve sağlıklı kalmasını sağlar, bu sayede karaciğeriniz yağ yakmaya odaklanarak yağların kilo olarak depolanmasını önler.

Kara hindiba

Karahindiba kan şekerini düzenler, vücudu alkalize eder, toksinlerden arındırır. Karahindibayı da çay ya da gıda takviyesi oalrak alabilirsiniz.

Nane

Nane, vücuttaki suyu ve toksinleri atmaya, sindirime yardımcıdır. Şişkinliği alır ve iştahı kapatır, stresi düşürür.

Adaçayı

Adaçayı tansiyonu düşürür, kan şekerini dengeler ve gerginliğinizi alır. Yiyeceklerinize az miktarda adaçayı katarak sakinleşebilir, iştahınızı kapatabilirsiniz.

Güveyiotu

Bir yemek kaşığı güveyiotunda bir kap yaban mersininden daha çok antioksidan vardır. Sindirim sisteminizdeki zararlı virüslerle ve bakterilerle savaşır. Bu bakteriler ve virüsler, temizlenmediğinde, zamanla kilo almanıza neden olurlar. Ayrıca sindirime yardımcı olan güveyiotu, şişkinliğinizi alır, kabızlığa iyi gelir. Güveyiotunun kokusu da insanda mutluluk hormonu olan serotoninin salgılanmasını sağlar.

Bu bitkileri gün içinde tüketmeye çalışın. Alışılmadık bir yan etki yaşarsanız da mutlaka doktorunuza danışın!