Vücudunuzun neye ihtiyacı olduğuna karar verin

Öncelikle, nasıl bir vücut istediğinizi hayal edin. Daha sonra bu vücuda ulaşmak için nasıl beslenmeniz gerektiğini öğrenin ve asla kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın.

Abur cuburdan uzak durun

Abur cubur demek sadece şekerli yiyecekler ya da kızartma demek değildir. İşlenmiş gıdaların hepsi abur cubura girer. İçinde tatlandırıcı, ekstra şeker, kimyasal, koruyucu ve trans yağlar olan besinlerden uzak durun. Aldığınız ürünlerin daima etiketlerini okuyun ve doğal beslenin.

Temiz sıvılar alın

Su, bitki çayları ve günde 1-2 bardak kahve ve sonrasında yeşil çay içebilirsiniz. İçinde ek şeker ve yabancı madde olmayan smoothieler de tercih edebileceğiniz diğer içecek çeşitleridir. Ayrıca bir sürahi suya meyve atıp suyunuzu daha lezzetli bir şekilde tüketebilirsiniz.

Hareket edin

Eğer vücudunuzu değiştirmek istiyorsanız hareket etmeniz gerekiyor. Sağlıklı beslenip yanında spor yaparsanız istediğiniz vücuda çok daha hızlı şekilde kavuşursunuz.

Daha çok yiyin

Hayalinizdeki vücuda sahip olmak için, büyük bir ihtimalle, şimdikinden çok daha fazla beslenmeniz gerekiyor. Metabolizmanızın, kalorileri yakabilmesi için, sürekli yakıt alması gerekiyor. Yağsız proteinler, vücudunuzu, besler ve kalori yakarken kaslarınızın korumalarını sağlar, sebze ise lif ve antioksidan almanızı sağlar.

Başkalarına sorun

Eğer başka birinin beslenmesine ya da görünüşüne hayranlık duyuyorsanız bunu ona söyleyin ve beslenme planını sorun. Sandığınızın aksine, pek çok insan bunu sizinle seve seve paylaşacaktır. Ama size sırrının bu olduğunu söyleyen olursa sakın zayıflama haplarına ya da tehlikeli rejimlere yönelmeyin. Bu yöntemler, kısa sürede zayıflamanıza yardımcı olsalar da uzun süreli kilo kontrolü mümkün olmaz ve daha pek çok sağlık sorununa yol açabilirler.