Daha sağlıklı beslenin

Düğün gününüze hazırlanırken sağlığınız ve daha zayıf olmanız için yapabileceğiniz en iyi şey sağlıklı beslenmektir. Eğer yediğiniz bir şey sizi şüpheye düşürüyorsa ondan kurtulun. İçinize sinen, doğru seçimler yapın.

Daha çok su için

Kilo vermenin en önemli ve kolay yolu, bolca su içmektir. Su, sindirim sisteminizin sağlıklı çalışmasını sağlar ve kendinizi daha tok hissetmenize yardımcı olur. Günde en az 8-12 bardak su için.

Daha çok yeşillik tüketin

Salatanızı öğle ve akşam yemeklerinin ana öğesi olarak tutun ve bu şekilde kilo verin. Üstelik salata yemek sizi daha enerjik ve sağlıklı kılar.

Düzenli egzersiz yapın

Haftada 3-5 gün spor yaparak formda kalın. Üstelik bu sayede balayınızda da daha enerjik ve fit olursunuz.

Gelinlik provalarını ekstra motivasyon olarak değerlendirin

Gelinlik provası yaparken kaç kilo verdiğinizi, nerenizin ne kadar küçüldüğünü gözlemleyin ve nerenizin daha ne kadar küçülmesini istediğinize karar verin. Böylece motivasyonunuzu ayakta tutarsınız.

Tatlı tüketiminizi limitleyin ya da tamamen bırakın

Tatlı yemekten kaçının, kaçınamıyorsanız limitleyin ve böylece düğününüzde daha fit olun. Şekerli yiyeceklerden kaçınmak, şeker ihtiyacınızı doğal meyvelerden almak çok daha hızlı kilo vermenizi sağlar.

Çorba için

Öğünlerden önce küçük bir kase çorba içmek haftada 700 kalori daha az almanızı sağlar. Böylece düğüne kadar kilo vermeniz kolaylaşır.