Gün içinde küçük porsiyonlarda öğünler tüketin

Gün içinde küçük öğünler yemek ve sağlıklı besinleri tercih etmek hem iştahınızı bastırır hem de kalorili gıdalara yönelmenizi engeller. Üstelik metabolizmanız da sürekli ayakta kalır.

Yeşil çay için

Araştırmalar, yeşil çayın kilo veriminde yardımcı olduğunu kanıtlamıştır. Günde 1 fincan yeşil çay içmek, kilo vermenize yardımcı olamaya yeter.

Rafine şekerden uzak durun

Şekerlemelere bayılıyor olabilirsiniz ama şekerin boş kalorilerden ibaret olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Üstelik şekerin, hiçbir besin değeri de yoktur.

Su için

Günde 8-10 bardak su içmeyi kendinize hedef edinin. Böylelikle şişkinlik oluşmasını önler ve iştahınızı bastırırsınız. Üstelik vücudunuz toksinleri daha rahat atar. Araştırmalar, su içmenin, kilo vermeye yardımcı olduğunu kanıtlamıştır. Ayrıca yemekten önce 1 bardak su içmek, öğün sırasında iştahınızı bastırır ve daha az yemenizi sağlar.

Yediğiniz sebze miktarını arttırın

Günde 5 yemek kaşığı ya da daha fazla sebze tüketmek hem günlük lif ihtiyacınızı karşılar hem de daha sağlıklı olmanızı sağlar. Üstelik kilo vermenize yardımcı olur ve immün sisteminizi kuvvetlendirir.

Günlük aktivite miktarınızı arttırın

Günlük aktivitenizde küçük değişiklikler yaparsanız bu kilo verme hedefinize büyük ölçüde katkıda bulunur. Bunun için asansöre binmek yerine merdivenleri kullanmanız bile yeterli olacaktır.

Sağlıklı beslenerek ve egzersiz yaparak, ulaşamayacağınız hedef yoktur!