Moraliniz

Kendinizi sürekli mutsuz ve hasta mı hissediyorsunuz? Sağlıklı kaynaklardan yeterince yağ almamak (kabuklu yemişler, çekirdek ve avokado…) moralinizin düşmesine neden olur. Eğer yeterli kalsiyum alamazsanız bu da moralinizin düşük olmasına neden olacaktır. Ayrıca magnezyum açısından da zengin gıdalar (badem, kenevir tohumu, yağsız yoğurt, balık, kakao…) tükettiğinizden de emin olun.

Kan şekeriniz

Öğünler arasında ne sıklıkta acıkıyorsunuz? Kan şekeriniz hemen yükseliyor ya da düşüyor mu? Canınız tatlı ve karbonhidrat mı çekiyor? Kafein tüketiminiz çok mu? Bunların hepsi kan şekerinizin sağlıklı olmadığını gösteren işaretlerdir. Kan şekerinizin düzenli olması için 3 saatte bir beslenmeye dikkat edin.

Uykunuz

Diyetinizin sağlıklı olup olmadığını göstermenin bir diğer yolu da uykunuza bakmaktır. Yeterince iyi uyuyor musunuz? Aç mı yatıyorsunuz ya da yatmadan önce yeterince beslenmiyor musunuz? Bütün bunlar uykunuza etki eder. Eğer yatmadan önce protein ağırlıklı ya da sağlıklı karbonhidrat içeren küçük bir öğün tüketirseniz çok daha rahat uyursunuz.

Cildiniz

Diyetinizin sağlıklı olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu aynaya bakmaktan geçer. Cildiniz çok mu kuru?

Matlaştı mı? Bunların hepsi karaciğerinizin ihtiyacı olan besinleri alamadığının göstergesidir. Antioksidan açısından zengin besinler tüketin, cildiniz daha sağlıklı olacaktır.

Enerjiniz

Kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Enerjik misiniz yoksa sürekli yorgun mu? Eğer diyetinizin ilk 2 haftasının içindeyseniz halsizlik hissetmeniz normaldir ama vücudunuzun minimum 1200 kalori aldığından da emin olun. Bir ayın sonunda enerji seviyelerinizin normale dönmüş olması gerekir.