Yola çıkmaya hazır mısınız?

Mayonuzu ve güneş kreminizi valize koydunuz, dudak koruyucunuzu ve tatil kitabınızı aldınız- uçakta okuyacağınız derginiz bile hazır! Kısa süreliğine de olsa, koşuşturmadan uzak kalacağınız, güneşe doyacağınız ve tamamen rahatlayacağınız için çok heyecanlısınız. Fakat havuz kenarında rahatça dolaşmak konusunda kendinizi güvensiz hissediyorsanız, işte sizi gülümsetecek birkaç ipucu:

Uçağa bindiğinizde diyete hoşça kal demek zorunda değilsiniz

Doğru! Bildiğiniz gibi MFB Yemek’in en güzel tarafı, dondurma olsun, çikolata olsun, Çilekli Daiqiri olsun, Bodypuan’larınızı biriktirip harcadığınız sürece sevdiğiniz yemekleri yiyebilmenizdir. Tatilde olmak “aşırıya kaçmak” demek değildir-fakat yeni deneyimler, hatta yeni tatlar size göz kırpar. Tatil yörelerindeki yiyecekler gündelik hayatta alışveriş arabanıza koyduğunuz yiyeceklerden çok daha lezzetli ve farklı tatlarda olabilirler ve bu durum sizin iştahınızı kabartabilir. Yemeğin lezzetine olduğu kadar miktarına da dikkat ederek yerseniz her şey yolunda gidecektir.

Aktif olduğunuz ve bodypuan kazandığınız sürece daha çok yiyebilirsiniz

Doğru! Tatilde yapmayı sevdiğiniz bütün güzel aktiviteler size aktivite Bodypuan’ı kazandırabilir.

Kimin kumsalda ay ışığında romantik bir yürüyüş yapma fikrine içi gitmez? Ya da sıcak bir öğleden sonra güneşinde yüzmeye? İşte bütün bunlar size değerli aktivite Bodypuanları kazandırırlar ve hareketli olmayı görevden çok zevk haline getirirler.

Soru sormaya çekinmeyin

Şefe veya restoran sahibine yemeğin nasıl hazırlandığını sorarsanız sadece akıllı yemek seçimi yapmakla kalmayıp, kendi evinizde bile hazırlayabileceğiniz o yöre mutfağına ait ilginç bilgiler edinebilirsiniz.