Mükemmel biriyle birliktesiniz ama bir türlü ilişkinizde istediğiniz bağlılık düzeyine erişemediniz mi? Bu durumun nedenlerini bilmek, bir sonraki adımı nasıl atmanız gerektiği hakkında yardımcı olacaktır.

Bu adımı atmaya hazır değil

Size bağlanmamasının nedeni henüz kendini böyle bir adıma hazır hissetmiyor olması olabilir. İlişkinizden keyif alıyor ve sizinle vakit geçirmeyi istiyor olabilir ama hayata bakışı sizden farklıdır. Durum buysa onun hazır olmasını beklemek isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekiyor demektir.

İlişkinizi olduğu haliyle seviyor

Bazen erkekler için ilişkinin şu anki hali yeterlidir. Bu, bağlanmamak için kötü bir neden değil. Eğer ilişkiniz henüz yeniyse ona biraz zaman tanıyabilirsiniz, belki ileride fikri değişecektir.

Önünde kötü örnekler var

Bazen erkekler evlenmekten korkarlar çünkü önlerindeki evlilik örnekleri hiç de iç açıcı olmaz. Boşanmış bir ailenin çocuğu olmak, ilgisiz bir babaya sahip olmak onda evlilik korkuları oluşmasına neden olmuş olabilir. Bu, onun kendi başına atlatması gereken bir problemdir. Bu süreçte ona destek olabilir, yanında olabilirsiniz ama daha fazlası sizin elinizden gelmez.

Yavaş hareket eden bir yapısı var

Sevgiliniz ilişkinizin evliliğe doğru gittiğini düşünüyor ama yavaş hareket ediyor olabilir. Eğer doğru yoldaysa sabırlı olmak gerekiyor demektir.

Bekar olmayı seviyor

Eğer erkek arkadaşınız bekar olmaktan keyif alıyorsa ileride size evlilik yolu görünmüyor demektir. Evlenmek istiyorsanız bu ilişkiden vazgeçmeniz en hayırlısı olacaktır.