”Bu beni şişman mı göstermiş?”

Bu soruyu partnerinize asla sormayın. Bu, daha çok soruyu beraberinde getirir ve partneriniz size ne söylerse söylesin tatmin etmez. Kendinizden şüphe etmeye başlarsınız ve sevgilinizin de kendisini rahatsız hissetmesine neden olursunuz.

”Bende farklı bir şey görüyor musun?”

Sevgiliniz yaptığınız bir değişikliği fark etmediyse bu, size yeterince ilgi göstermediği anlamına gelmez. Aklında başka şeyler olabilir ve sırf bu nedenle huzursuzluk yaratmak gereksizdir.

”Nasıl görünüyorum?”

Bu da doğru cevabı olmayan sorulardan biridir. Sevgiliniz, sizi tatmin edici bir cevap bulamayacaktır.

”Neden artık hiç … yapmıyorsun?”

Zaman zaman ilişkinizi gözden geçirmek tabii ki güzeldir ama ilişkiniz hakkındaki sorularınız dırdır yapmaya dönmemeli. Sadece gerçekten gerekli konularda gözden geçirme yapmanın önemini göz ardı etmeyin.

”Eski sevgilin nasıldı?”

Bu soruyu sevgilinize sormadan önce, neden bunu öğrenmek istediğinizi kendinize sorun. Kıskançlıktan mı yoksa meraktan mı? Sonuçta, eski sevgilisinin nasıl olduğu gerçekten de o kadar önemli mi? Geriye bakmaya ne gerek var?

”Sence o güzel mi?”

Kıskanç biri olmasanız bile bazı sorulardan kaçınmak daha iyidir. Tıpkı sizin gibi, sevgiliniz de başkalarını zaman zaman çekici bulabilir. Bu, sizi artık sevmediği ya da beğenmediği anlamına gelmez. Bu sorunun cevabı ne olursa olsun, kendinizden şüphe duymanıza neden olacaktır.

Güzel giden bir ilişkiniz varsa bunu bozmayın, bu zamanların keyfini çıkarın!