Eski ilişkilerin küçük detayları

Geçmişte yaşadıklarınızı paylaşmak iyi olsa da bunun bir sınırı olmalıdır. İlişkileriniz hakkında konuşurken özet geçin, her ayrıntıyı anlatmayın.

Garipliklerinin sizi rahatsız ettiği

Herkesin garip yanları vardır. Hepimizin bizi farklı kılan bir özelliği mutlaka vardır. Sevgilinizin garip bir huyu varsa bundan ona bahsetmemek daha iyi olacaktır. Unutmayın ki sizin de bazı garip alışkanlıklarınız var.

Bir şeyin fiyatı

Eğer ortak bir hesap kullanıyorsanız dürüst olmanız önemlidir ama bazı ödemeler hakkında konuşmamak daha sağlıklıdır. Kendinize belli bir limit koyun ve altında kalan miktardaki harcamalardan sevgilinize bahsetmeyin.

İşleri yapış şeklini beğenmemek

Farklı olduğunuzu kabullenmeniz gereken bir diğer alan da budur. Yemeği sizden farklı pişiriyor, temizliği farklı yapıyor olabilir. Eğer sonuç iyiyse, sonuca gidiş yolunu görmezden gelin.

Şakalarından hoşlanmamak

Sevgilinize şakalarından hoşlanmadığınızı söylemek size bir fayda sağlamaz ve onu kırar. Şakaları hakaret taşımadığı sürece nazik olun ve gülümseyin.

Paylaşma

İlişkiniz hakkında başkalarıyla neler paylaştığınızı sevgilinize kesinlikle söylemeyin. Sevgiliniz, onun hakkında konuşmanızdan hoşlanmayacaktır.

Annesini sevmediğiniz

Bir ilişkide tutulması gereken en büyük sır, sevgilinizin annesini sevmediğinizdir. Büyük bir ihtimalle sevgilinizin annesi, onun için çok değerlidir ve bunu söylemek size asla iyi bir şey kazandırmayacaktır. Bu bilgiyi paylaşmak aranızda gerginlikten başka bir şey doğurmaz.

Her insan farklıdır. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Sevgilinizi olduğu gibi kabul edin!